portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 5 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 01:40:40 (@069)
Deň: Pondelok
Týždeň: 03
Dátum: 18. január
Rok: 2021

Meniny má:

Dnes: Bohdana
Zajtra: Drahomíra
Pozajtra: Dalibor

 

 
 

Megarecenzia - Microsoft Office 2007 BETA 2

Rozsiahli článok o pripravovanej novej verzií programu OfficeStránka: 1/4
Prinášame Vám megarecenziu novej verzie balíka Office. Už dnes môžete vidieť ako bude vypadať nová, aktuálne už dvanásta verzia najpopulárnejšieho kancelárskeho balíka programov. Prečítajte si už dnes o nových funkciách Office 2007 a získajte jeho testovaciu verziu!

Získanie licencie
Licenciu na BETA verziu ste mohli získať až po zapojení sa do programu spoločnosti Microsoft, ktorý sa zaoberá skúšaním jednotlivých BETA verzií ich produktov. Niektoré odkazy v našom článku Vám nebudú fungovať pokým sa nezaregistrujete a nenainštalujte si Office 2007 BETA, preto že dané stránky sú dostupné iba testerom!

Inštalácia
Po stiahnutí inštalačného balíka o veľkosti vyše 440 MB sme sa pustili do inštalovania. Inštalácia produktu bola bezproblémová, práve naopak nás príjemne potešilo zmenené prostredie inštalátora. Neklikali ste „Next“, „Next“, „Next“ a stále to isté, ale po spustení inštalátora a zadaní CD-KEY-a ste si jednotlivé voľby inštalácie prehadzovali pomocou záložiek.

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Po nastavení všetkých možností (kde sa má program nainštalovať, aké súčasti majú byť nainštalované...) ste klikli na tlačidlo Install a celá inštalácia prebehla automaticky bez akýchkoľvek problémov. Problém nebolo nainštalovať produkt aj inde ako býva štandardne (C:Program FilesMicrosoft Office) ani na iný ako systémovi disk. Ale s týmto problémom sme ani nerátali. Taktiež pri upgrade z predchádzajúcej verzie balíka nebudete mať problémy. Rýchlosť inštalácie závisí od mnohých faktorov (hardware, počet inštalovaných súčastí...), takže vravieť, že prebehla rýchlo alebo pomaly by mohlo byť považované za zavádzanie :-) Avšak povedať, že prebehla bez problémov je namieste. Po oznámení o úspešnej inštalácií ste sa mohli pustiť ihneď do práce.

Prvé spustenie
Po spustení musíte produkt aktivovať. Pokiaľ tak neurobíte, nebude Vám umožnené využívať všetky jeho funkcie. Nám išlo vybrať iba aktivácia cez Internet (telefonická aktivácia sa nedala zvoliť). Po kontaktovaní sa ich servera nám vypísalo úspešnú aktiváciu. Žiadne zadávanie údajov no proste nič :-)
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Nový interface
Ako prvé sme spustili najpoužívanejší produkt z tohto balíku – Microsot Word. Už hneď na prvý pohľad sú jasné zmeny.

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Grafické usporiadanie prvkov je absolútne iné ako sme boli zvyknutí z predchádzajúcich verzií. Veľmi výrazna zmena, ktorá by mala podľa autorov viesť k rýchlejšej orientácií v jednotlivých prvkov, a teda by malo ostať viac času na písanie textu. Pri každom prvku je veľmi pekná nápoveda, (tzv. ScreenTip) ktorá vysvetlí funkciu jednolivých tlačidiel. Po stlačení tlačidla Alt, sa pri každom prvku zobrazí písmeno, ktoré je definované ako skratka pre prístup k tomuto prvku. Po označení textu a pod. sa Vám zobrazia jednotlivé tlačidla pre prácu s vybraním objektom.
Jednotlivé prvky sú usporiadané do záložiek:
Home (domov) – práve tu nájdete to najdôležitejšie a najpoužívanejšie. Nachádzajú sa tu prvky na ovládanie schránky – kopírovať, vystrihnúť, prilepiť...; prvky písma (veľkosť, font, farba...); ovládanie odstavcov (zarovnanie, číslovanie, zarážky...); štýli (definícia, zmena štýlu...) a nástroje na úpravu (nájsť, zameniť, vybrať...).
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Insert (vložiť) – nájdete tu prvky na vloženie automatických tvarov; prvky na ovládanie strany (vloženie novej strany, prerušenie...); prvky tabuliek (vložiť, nakresliť, importovať z Excelu...); vloženie rôznych kresieb (obrázok, ClipArt, SmartArt, graf...); tlačidlá na vloženie odkazov; prvky na ovládanie hlavičky a päty stránky; ďalej prvky na prácu s textom (blok textu, WordArt /bohužiaľ ostali staré známe WordArty, v tejto verzii nepribudli žiadné nové typy.../ vloženie OLE objektu...); a nakonci sa nachádzajú prvky na vloženie symbolov.
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Page Layout (formát stránky) – tu nájdete prvky, ktoré nebudete tak často používať (ak nepotrebujete profesionálne vyzerajúce dokumenty) napríklad témy písiem (preddefinované farby, veľkosti či fotny na ich jednoduché použitie); prkvy nastavenia strany (okraje, orientácia strany, veľkosť strany, stĺpce ale aj napríklad čísla riadkov); pozadie stránky (Watermark, farba pozadia, okraje); prvky odstavcu (zarážka a rozostupy); a prvky zarovnania (týkajúce sa najmä obrázkov).
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
References (posudok) – v tejto časti nájdete prvky ako napríklad tabuľka obsahu (vloženie, úprava...); prvky pre vloženie/úpravu poznámky pod čiarov; vyjadrenia a bibliografie, prvky tituliek, indexov alebo tabuľku správy.
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Mailings (pošta) – v tejto kategórií nájdete prezmenu prvky na administrátorsku prácu – vytvorenie obálok, vysačiek, napísanie a odosielanie mailov a podobne. Sú tu tiež prvky hromadnej korešpondencie.
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Review (recenzia) – pod touto záložkou nájdete prvky pre kontrolu gramatiky a slov, preklad textov, tezaurus, alebo slovník synoním. Taktiež prvky pre pridanie a kontrolu komentárov, sledovanie zmien, porovnávanie, alebo zabezpečenie dokumentu.
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
View (zobrazenie) – ako posledná záložka (alebo prvá zprava :-) ja práve pre kontrolu zobrazenia dokumentu. Možete si zobraziť dokuement tak, ako sa vytlačí, celoobrazové čítanie, webové rozloženie a pod. Môžete tu zoomovať stránky, zobraziť viacej stránok naraz, alebo kontrolovať okná s dokumentmi.
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Ďalšia stránka (2/4) Ďalšia stránka


 
 

Content ©

 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.