portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 10 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 19:20:14 (@764)
Deň: Streda
Týždeň: 43
Dátum: 27. október
Rok: 2021

Meniny má:

Dnes: Sabína
Zajtra: Dobromila
Pozajtra: Klára

 

 
 

Megarecenzia - Google Chrome BETA

Megarecenzie nového prehliadača od spoločnosti GoogleStránka: 1/5
Spoločnosť Google uvoľnila k stiahnutiu BETA verziu svojho vlastného internetového prehliadača Google Chrome. Oproti iným prehliadačom sa má vyznačovať väčšou rýchlosťou (najmä vykonávania JavaScript-u), lepšou správou pamäte, stabilitou a inými vlastnosťami, ktoré sú podľa spoločnosti potrebné pre prehliadanie webu v súčasnosti. Ako sa to spoločnosti Google podarilo sme boli zvedaví aj my, preto Vám teraz prinášame recenziu BETA verzia tohto prehliadača.

Prečo?
Prečo sa Google rozhodol vytvoriť vlastný prehliadač? Ako hovorí Pam Green, softvérový inžinier, ľudia používajú prehliadač na prezeranie a nahrávanie videí, komunikovanie navzájom, hranie on-line hier... Všetky tieto činnosti neexistovali keď boli vytvorené prvé prehliadače... A nebolo by to úžasné začať odznova a navrhnúť niečo čo je založené na potrebách dnešných aplikácií a užívateľoch?

Inštalácia
Na danej stránke stačí stiahnuť jeden inštalačný súbor, ktorý je menšej veľkosti, pretože počas procesu inštalácie sa potrebné súbory sťahujú z Internetu. (Ak pri preberaní daného súboru budete používať Internet Explorer 8 BETA 2, nezabudnite zvoliť kompatibilný režim pre danú stránku, inak žiaden súbor nestiahnete!) Nie je isté či spoločnosť Google má ako prvoradú vlastnosť jednoduchú inštaláciu, ale počas celej inštalácie stačí iba čakať. Nevyberáte si žiadne možnosti (miesto inštalácie, voliteľné komponenty, licenčná zmluva...). Možno je to iba pri BETA verzií a s príchodom plnej verzie to bude úplne inak... Po inštalácií Vám program ponúkne import nastavení a hesiel z Internet Expolorer-a a pridanie odkazov napr. do ponuky Štart. Inštalácia je týmto krokom dokončená. Ak by ste chceli vedieť kde sa Vám aplikácia nainštalovala, tak v systéme XP je to umiestnenie C:Documents and Settings[užívateľ]Local SettingsData aplikacíGoogleChrome. Umiestnenie nás nemilo prekvapilo, čakali sme že to bude klasický priečinok Program Files. A nečakajte že je to nejaký maličký prehliadač. Po niekoľko dňovom surfovaní môže daný priečinok prerásť až na 100 MB veľkosť!

Prvé spustenie
Po spustení sa Vám zobrazí nová karta na ktorej nájdete najnavštevovanejšie stránky, posledné záložky, vyhľadávanie, prípadne celú históriu. Na druhej karte nájdete predstavenie nových funkcií tohto prehliadača. My si ich popíšeme podrobnejšie.

Jedno pole pre všetko
Prehľadať web. História navštívených webových stránok. Panel s adresou. Zobrazovať návrhy počas písania. Jedno spojené pole slúži pre všetky potreby prehľadávania. Stačí začať písať do riadku s adresou a môžete si vybrať vyhľadať daný text, otvoriť stránku z histórie a podobne.

Stránka Nová karta
Vždy, keď otvoríte novú kartu, zobrazí sa vizuálny príklad najčastejšie navštevovaných stránok, najpoužívanejších nástrojov na vyhľadávanie, stránok nedávno označených záložkami a zatvorených kariet. Podľa nastavenia však môžete zobraziť namiesto Novej karty domovskú stránku.

Skratky k aplikáciám
Umožňuje použite webových aplikácií bez otvorenia prehliadača. Skratky k aplikáciám môžu priamo načítavať vaše obľúbené on-line aplikácie. Prakticky pridá odkaz napríklad na pracovnú plochu a po jeho otvorení sa zobrazí okno s webovou stránkou bez prvkov prehliadača – bez adresného riadku, ikoniek a podobne.

Dynamické karty
Karty môžete presunúť mimo prehliadača a vytvoriť nové okná, zoskupiť viaceré karty do jedného okna alebo usporiadať svoje karty ako chcete – rýchlo a jednoducho.

Kontrola zlyhania
Každá karta, ktorú používate, funguje nezávisle na prehľadávači. Ak niektorá aplikácia zlyhá, nespôsobí to zlyhanie ostatných aplikácií. Ďalšie informácie o správe procesov a pamäti sa dočítate neskôr.

Utajený režim
Chcete prehliadať web bez toho, aby ostali o tom stopy v prehliadači? Jednoduchá pomoc – utajený režim. Stránky, ktoré si prezeráte sa nezobrazia v histórii prehliadača ani v histórii vyhľadávania. Na rozdiel od súborov cookie po zatvorení okna inkognito v počítači nevytvoria žiadny záznam. Akékoľvek načítané súbory alebo vytvorené záložky sa však uchovajú.

Bezpečné prehľadávanie
Prehliadač Chrome vás upozorní, ak sa chystáte navštíviť webovú stránku s podozrením na phishing, škodlivý softvér alebo inak nebezpečnú webovú stránku.

Okamžité záložky
Chcete pridať záložku webovej stránky? Stačí kliknúť na ikonu s hviezdičkou na ľavom okraji panela s adresou. Jediným kliknutím pridáte stránku medzi obľúbené položky.

Importovať nastavenia
Prehliadač dokáže importovať nastavenia z iných prehliadačov, takže môžete pokračovať tam, kde ste prestali.

Jednoduchšie sťahovanie
Žiadny rušivý správca prevzatia. Stav prevzatia sa zobrazuje v dolnej časti aktuálneho okna, takže máte stále informácie o tom, koľko ste už stiahli. Prehliadač tiež umožňuje vyhľadávať v stiahnutých súboroch, samozrejme iba v názvoch a adrese odkazu, obsah súborov sa neprehľadáva.

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení
Ďalšia stránka (2/5) Ďalšia stránka


 
 

Content ©

 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.