portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 11 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 10:05:11 (@420)
Deň: Nedeľa
Týždeň: 09
Dátum: 7. marec
Rok: 2021

Meniny má:

Dnes: Tomáš/Róbert
Zajtra: Alan/Alana
Pozajtra: Františka

 

 
 

Inštalácia jazykového balíčka vo Windows Vista

Návod ako nainštalovať Vami vybraný jazyk v systéme Windows VistaStránka: 2/2

Inštalácia jazykového balíčka

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Po stiahnutí jazykového balíčka začne jeho automatická inštalácia. Otvorí sa automaticky okno Instalace nebo odinstalace jazyků zobrazení kde vidíte priebeh inštalácie daného jazykového balíčka.

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Po dokončení zdĺhavej inštalácie jazykového balíčka sa toto okno automaticky zavrie, a systém Vás informuje o úspešnom nainštalovaní aktualizácií.

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Po tomto úkone je inštalácia jazykového balíčka dokončená. Systém netreba ani reštartovať a balíček je pripravený k používaniu.

Nastavenie jazykového rozhrania prihláseného užívateľa

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Otvorte Ovládací panely kde vyberiete Změnit jazyk zobrazení. V otvorenom okne v spodnej časti uvidíte možnosť Zvolte jazyk zobrazení, kde vyberiete Vami požadovaný a práve nainštalovaný jazyk (v našom prípade slovenčinu).

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Po kliknutí na tlačidlo OK sa Vám systém opýta, či sa chcete odhlásiť aby sa prejavili zmeny. Uložte všetku rozpracovanú prácu, pozatvárajte programy a kliknite na Odhlásit nyní. Systém Vás odhlási a po následnom prihlásení sa, budú systémové texty v zvolenom jazyku.

Nastavenie jazykového rozhrania pre nových užívateľov a na uvítacej obrazovke

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

Ako ste si mohli všimnúť, napríklad texty na uvítacej obrazovke (Welcome screen) sú stále v pôvodnom jazyku. Každý užívateľ môže mať nastavené svoje vlastné jazykové prostredie. To je dôvod prečo je jazyk zobrazený na uvítacej obrazovke nezávislý od nastavení jednotlivých užívateľov. Pokiaľ chcete zmeniť jazyk na uvítacej obrazovke stačí ak otvoríte Ovládací panel a kliknete na Zmena jazyka rozhrania. V otvorenom okne sa prepnite na kartu Správa, kde kliknete na tlačidlo Kopírovať do vyhradených kont.... Systém si od Vás vypýta potvrdenie pre pokračovanie, alebo správcovské heslo. Následne v otvorenom dialógu si môžete zvoliť do ktorých kont chcete skopírovať nastavenie jazyka. Pokiaľ chcete aby novo vytvorení užívatelia mali nastavený rovnaký jazyk ako Vy, zafaknite prvú možnosť. Pokiaľ chcete zmeniť jazyk systémových kont, a teda aj uvítacej obrazovky zafajknite druhú možnosť. Po odkliknutí tlačidlom OK sa aktualizujú nastavenia. Miestne a jazykové nastavenia daného užívateľa sa skopírujú do zvolených kont.

Záver

Po stiahnutí, inštalácií a nastavení jazyka už stačí iba vychutnávať príležitosť, keď sa Vám operačný systém prihovorí v rodnom jazyku. Pokiaľ ste boli zvyknutý na iné jazykové prostredie, budete si musieť chvíľu odvykať, ale s týmto nie sú žiadne problémy, nakoľko systém bude vo vami zrozumiteľnom jazyku. Okrem samotných systémových textov sú samozrejme preložené i doplnkové programy vo Viste. To znamená, že programy ako Internet Explorer, Windows Media Player, Windows Mail a ostatné budú vo vybranom jazyku. Bohužiaľ tak ako pri Windows XP nie všetky texty sú preložené. Týka sa to najmä špecifických systémových textov ku ktorým sa bežný užívateľ často nedostane. Nakoľko nič nie je dokonalé, nie je dokonalý ani jazykový balíček a pri troche snahy môžete nájsť aj prekladové chyby (ale to sa pri toľkom množstve prekladaného textu dalo očakávať - jazykový balíček má vyše 600 MB). Zmena systémového jazyka tiež môže pomýliť službu Windows Update, ktorá Vám môže ponúknuť už stiahnuté a nainštalované aktualizácie, lenže tentokrát vo vašom jazyku.

Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení Kliknite pre zobrazenie v skutočnom rozlíšení

 Predchádzajúca stránka Predchádzajúca stránka (1/2)


Copyright © portál Recenzie programov
Všetky práva vyhradené

Publikované: 28.10. 2007 (8585 čitateľov)

[ Späť ]
 
 

Content ©

 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.