portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Kto je prítomný

Momentálne je 15 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 12:40:14 (@527)
Deň: Sobota
Týždeň: 48
Dátum: 4. december
Rok: 2021

Meniny má:

Dnes: Barbora
Zajtra: Oto
Pozajtra: Mikuláš

 

 
 

Vyhľadávanie Vyhľadávanie

 
 

 
 
Hľadaný reťazec? 
Zobrazí nápovedu k vyhľadávaniu 

Čo hľadať? 
Všetko (RecenzieSúboryOdkazyFAQČlánkyKomentáreUžívateľov Vybrané (Recenzie/ Súbory/ Odkazy/ FAQ/ Články/ Komentáre/ Užívateľov

Recenzie Názov programu Text recenzie Meno autora recenzie  
Súbory Názov programu Opis k súboru Verzia  
Odkazy Názov stránky Opis stránky URL stránky  
Fórum Po kliknutí na tento prepínač budete presmerovaný na stránku s vyhľadávaním vo fóre.
FAQ Názov otázky Odpoveď    
Články Názov článku Text článku Rozšírený text článku Meno autora
Komentáre Názov komentára Text komentáru Meno autora  
Užívateľov Meno užívateľa ID užívateľa Web stránka užívateľa Verejný e-mail užívateľa
 
 

 
 
Výsledky vyhľadávania v databáze článkov
 PHP-Nuke & UNITED-NUKE Zaslal: Frey (2006-02-23 16:42:23)
PHP-Nuke & UNITED-NUKE
Error modul

Pripravili sme pre Vás nový modul do systému PHP-NUKE / UNITED-NUKE. Určite poznáte takú nepríjemnú vec, ako je zadanie zlej adresy, čo spôsobí zobrazenie chybovej stránky. Pri ručnom zadávaní to môže byť veľký problém, a to najmä pri systéme písanom v PHP - tie premenné v adresnom riadku.... Ak by ste chceli aby sa Vašim návštevníkom namiesto štandardnej chybovej stránky zobrazila Vaša vlastná, stiahnite si tento modul. Pre viac informácií kliknite čítať ďalej...

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-04-17 14:13:49)
Software
Screenshoty k Office 12

Ak aj Vy chcete vidieť ako bude vypadať nový Microsoft Office 12 (Word, Excel, Outlook...), tak si otvorte túto stránku:
http://bink.nu/Article4818.bink
Nájdete tu 14 screenshotov z toho balíka.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-04-24 15:54:27)
Software
Príručka k Windows Vista

Microsoft vydal "The Windows Vista Product Guide", príručku k systému Vista v elektronickej podobe. V príručke nájdete opis nových funkcií, ktoré sa budú nachádzať v tomto operačnom systéme, či prácu v novom prostredí. Dokument vo formáte PDF má 17,1 MB.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-05-24 16:00:02)
Software
Už ho máte?

Skalní prívrženci instant messenger-a ICQ už určite zaregistrovali vydanie jeho novej verzie 5.10. Pre tých ostatných prinášame zoznam zmien oproti predchádzajúcej verzií 5.04 a taktiež odkaz na jeho stiahnutie.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-06-01 19:22:54)
Software
Megarecenzia - Microsoft Office 2007 BETA 2

Neprehliadnite!

Prinášame Vám megarecenziu novej verzie balíka Office. Už dnes môžete vidieť ako bude vypadať nová, aktuálne už dvanásta verzia najpopulárnejšieho kancelárskeho balíka programov. Prečítajte si už dnes o nových funkciách Office 2007 a získajte jeho testovaciu verziu! Viac na tejto stránke.


Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-06-11 14:29:29)
Software
avast! Antivirus a Windows Vista

Posledná verzia všetkých edicií produktov avast! antivirus, vrátane Home edície, teraz plne podporuje operačný systém Windows Vista (v 32-bitovej i 64-bitovej verzií). Viac informácií na http://www.avast.cz/cze/avast-antivirus-and-windows-vista.html.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-06-30 11:46:12)
Software
MP3 Power Pack k balíku Nero 7 Premium

Nero ponúka MP3 Power Pack spolu s balíkom Nero 7 Premium počas leta v obmedzenom množstve. Zadarmo mp3Pro plug-in v cene 19.99 €, ktorý umožní zákazníkom vytvárať a uložiť neobmedzený počet hudobných súborov bez akýchkoľvek ťažkostí.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-07-12 15:30:07)
Software
Koniec podpory pre Windows 98, 98SE a ME

11 júla 2006 končí predĺžená podpora pre systémy Microsoft Windows 98, Windows 98 Second Edition a Windows Me. Microsoft týmto dňom končí s poskytovaním technickej podpory, vrátane vydávania bezpečnostných aktualizácií pre tieto systémy.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-07-16 16:58:14)
Software
Windows Media Player 11 Beta

Microsoft tak ako pri ostatných nových produktoch (Windows Vista, Office 2007) tak aj pri Windows Media Player verzie 11 umožňuje stiahnutie a odskúšanie beta verzie nového programu. Takže ak máte záujem o skúšku beta verzie WMP tak neváhajte! Prinášame Vám prehľad zmien a noviniek a samozrejme aj odkaz na jeho stiahnutie.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-07-27 18:22:49)
Software
Šesť z desiatich počítačov je vystavených riziku zneužitia alebo straty dát

Až 65 % domácich používateľov internetu a antivírusových programov si neaktualizuje svoj softvér a vystavuje sa tak obrovskému nebezpečenstvu internetových útokov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre spoločnosť Eset realizovala v prieskumná agentúra Harris Interactive® na americkom trhu.

Výsledky prekvapili aj skúsených IT špecialistov, podľa Harris Interactive® väčšina užívateľov antivírusových systémov svoj bezpečnostný softvér vôbec neaktualizuje. Pritom tento spôsob reaktívnej ochrany sa výraznou mierou podieľa na schopnosti antivírusového systému chrániť dáta svojich chránencov.


Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2006-08-11 15:21:43)
Hardware
Repasované náplne nevhodné na tlač fotografií

Nová štúdia nezávislého inštitútu Wilhelm Imaging Research (WIR) potvrdila, že fotografie vytlačené pomocou repasovaných (t.j. opätovne naplňovaných) atramentových tlačových kaziet vykazujú viditeľné blednutie už po dvoch mesiacoch, zatiaľ čo výtlačky, vyhotovené použitím originálnych HP atramentov a HP fotografických papierov, vydržia oveľa dlhšie.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-08-17 19:11:14)
Firemné informácie
ZONER software je treťou českou firmou v Japonsku

Brnenská softwarová spoločnosť ZONER software s.r.o. dňa 11.8. 2006 oficiálne otvorila pobočku v Japonsku pod japonským názvom "Godo Gaisha Zoner" čo je v anglickom preklade Zoner L.L.C. (Limited Liability Company).

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-08-22 13:54:52)
Firemné informácie
AMD rozširuje svoje prevádzky v Číne

AMD rozšírilo svoje prevádzky v Číne otvorením nového Šanghajského výskumného a rozvojového centra. 22. augusta AMD oficiálne otvorilo Šanghajské výskumné a rozvojové centrum. (Shanghai Research and Development Center (SRDC)). Mnohomiliónové zariadenie bude riadiť vývoj procesorov ďalšej generácie.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2006-08-23 13:45:31)
Internet
Microsoft bojuje za svoju značku

Microsoft začal kampaň proti stránkam "Cybersquatterom" (v preklade niečo ako osoba, ktorá neoprávnene niečo obsadí), ktoré používajú on-line reklamu. Nové súdne pojednávania obviňujú obžalovaných z nelegálne zaregistrovaných doménových názvov, a požadujú prerušiť ich prevádzku a zisk z nich.


Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2006-08-30 11:39:34)
Hardware
Intel uviedol nové dvoj-jadrové Xeony

Včera 29. augusta uviedol Intel osem nových dvoj-jadrových procesorov Intel Xeon rady 7100 navrhnuté pre multiprocesorové servery. Procesory predtým označené kódovým menom Tulsa priniesli kľúčové požiadavky pre podporu podnikových aplikácií: špičkový výkon a spoľahlivosť.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-08-30 11:40:17)
Software
Nero podporuje Audible.com

Nero oficiálne podporuje Audible formát. 28. augusta oznámil Nero dohodu s Audible, Inc., popredným poskytovateľom hovorenej zábavy a informácií na Internete, stať sa spoločnosti Audible uprednostňovaným poskytovateľom pri napaľovaní CD. Ako výsledok, Nero 7 bude podporovať Audible formát ako pre napaľovanie, tak aj pre prehrávanie. Prehrávanie bude možné pomocou programu Nero ShowTime, ktorý je zahrnutý v balíku programov Nero 7. Navyše Nero a Audible budú umožňovať napaľovanie CD priamo z AudibleManager-a použitím možností Nera 7. AudibleManager je voľne k stiahnutiu na stránke www.audible.com. Audible bude uprednostňovať Nera pre napaľovanie CD v reklamných a obchodných materiáloch.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2006-09-03 14:52:10)
Hardware
Prenosná zábava v podaní Nero Mobile

Prvý produkt pre mobilnú zábavu od spoločnosti Nero umožňuje, aby ste si vychutnali digitálne súbory kdekoľvek. Nero 2. septembra oznámil uvoľnenie jeho posledného produktu - Nero Mobile, ktoré zmení mobilné telefóny, PMPčka a PDAčka na skutočné mobilné mediálne centrá. Odteraz si budú môcť užívatelia zobrať ich digitálne fotky, video a audio obsah s nimi kdekoľvek pôjdu vďaka technológií Nero Degital". Nero Digital" tiež upraví veľkosť obsahu automaticky podľa zvoleného profilu napríklad pre iPod®, MDA, XDA, alebo PSP®.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2006-09-06 16:01:14)
Bezpečnosť
Vírusové správy za august 2006

Spoločnosť ESET spravila prieskum najčastejšie odhalených vírusov v mesiaci august. Podľa štatistík viac ako 5 % infiltrácií chce zneužívať osobné dáta užívateľov a najčastejšou detegovanou hrozbou bol vírus HTML/Phishing.gen.


Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-09-15 17:01:02)
Software
Predstavená Vista RC1 verzia

Spoločnosť Microsoft predstavila verziu Microsoft Windows Vista Release Candidate 1 (RC1) a zároveň oznámila, že má v pláne umožniť jej testovanie širokej verejnosti i obchodným partnerom. "Vývoj Windows Vista sa rýchlo blíži ku koncu. Produkt bude k dispozícii najskôr pre zákazníkov nakupujúcich hromadné licencie v novembri 2006 a v marci 2007 bude k dispozícii širokej verejnosti," uviedol Tomáš Koška, manažér divízie Windows Client spoločnosti Microsoft v ČR a SR.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-09-15 17:01:57)
Software
Novinky v programe Zoner Photo Studio

Program Zoner Photo Studio 9, ktorý bude predstavený na veľtrhu Invex-Digitex 2006 bude mať kompletne prepísaný kód jadra s podporou 16 bitovej farebnej hĺbky na kanál. Samozrejmosťou budú hromadné operácie, či podpora externých filtrov. Program dokonca prináša podporu GPS, vďaka čomu po priradení súradníc fotografiám môžete zobraziť danú lokalitu na on-line (prípadne aj off-line) mape.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-09-15 17:07:57)
Software
Microsoft pokračuje vo vývoji nového kancelárskeho balíka

Súčasní užívatelia testovacej verzie Microsoft Office 2007 BETA 2, si budú môcť stiahnuť vylepšenú verziu - Technical Refresh. Táto verzia vylepšuje súčasnú BETA 2 verziu a ponúka používateľom lepšiu stabilitu a výkon. Vznikla na základe odozvy od užívateľov BETA 2 vezie. Produkty Microsoft Office 2007 BETA 2 si ponuky stiahnutia k verejnému testovaniu stiahlo viac ako 3,5 milióna užívateľov. Pripomeňme, že aj náš server priniesol megarecenziu nového balíka Microsoft Office 2007 BETA 2 a to už 1. júna tohto roku. Recenziu ešte stále môžete nájsť na tejto stránke.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2006-09-21 15:48:29)
Internet
Nová verzia Google Search Appliance

19. septembra Google oznámil novú verziu Google Search Appliance (prostriedok pre vyhľadávanie), ktorá ponúka zvýšenú kapacitu vyhľadávania až do 30 miliónov dokumentov, ako aj nové rozšírené funkcie vyhľadávania a podporu administrácie v 16 jazykoch.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-09-21 15:49:35)
Firemné informácie
Microsoft chce zdvojnásobiť objem obchodu v ČR

Spoločnosť Microsoft plánuje v Českej republike v priebehu troch rokov zdvojnásobiť objem obchodu. Microsoft očakáva, že trh v ČR porastie v budúcnosti vďaka kúpnej sile domácností a investíciám súkromného a verejného sektoru.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2006-09-21 15:50:28)
Internet
Najvzdialenejšie digitálne mesto na svete

Predstaviteľ spoločnosti Intel odhalil najvzdialenejšie digitálne mesto na svete. V jednom z najvzdialenejších obývaných miest na svete, v Amazónií, spoločnosť Intel vytvorila vysokorýchlostné bezdrôtové pripojenie na Internet pre obyvateľov, aby zabezpečila prístup napríklad k zdravotným alebo obchodným vedomostiam. Projekt je súčasťou programu Intel World Ahead, ktorý má zvýšiť prístup k počítačom a Internetu pre ľudí v rozvojových spoločnostiach. Intel chce v najbližších piatich rokoch minúť viac ako miliardu amerických dolárov kvôli tomuto projektu. Digitalizácia mesta Parintins, mestečka na ostrove v rieke Amazónka predpokladá rast starostlivosti o zdravie a výchovu jej 114 000 obyvateľov a zlepšenie života ďalších generácií.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2006-09-28 17:49:06)
Hardware
HP vyhlasuje súťaž o najstaršiu laserovku na Slovensku

Spoločnosť HP pri príležitosti výroby 100 milióntej laserovej tlačiarne vyhlasuje súťaž o najstaršiu fungujúcu laserovú tlačiareň na Slovensku.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-10-01 17:51:15)
Firemné informácie
Spoločnosť Microsoft pokračuje v boji proti počítačovej kriminalite

Spoločnosť Microsoft v rámci boja proti počítačovej kriminalite začala od 26.septembra overovať na Slovensku viac ako 800 000 počítačov s operačným systémom Microsoft Windows XP. "Chceme umožniť ďalším používateľom využiť náš program Výhody legálnych Windows, pomôcť tým, ktorí sa stali obeťami počítačovej kriminality a samozrejme znepríjemniť život používateľom nelegálnych kópií operačného systému," uviedol Tomáš Koška, manažér divízie Windows Client spoločnosti Microsoft pre ČR a SR.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-10-09 15:52:08)
Software
Microsoft predstavuje novú ochranu užívateľov pred falzifikátmi a pirátstvom

Microsoft predstavil novú sadu technológií a služieb Software Protection Platform, ktorá bude od uvedenia operačných systémov Windows Vista a Windows Server (Longhorn) poskytovať užívateľom a predajcom vyššiu úroveň ochrany pred nelegálnymi kópiami softwaru spoločnosti Microsoft. Microsoft rozširuje svoje aktivity "Výhody legálnych Windows" smerované k propagácií užívania legálneho softwaru a ochrany duševného vlastníctva. Systém Software Protection Platform plánuje Microsoft využiť aj u ďalších produktov.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2006-10-11 17:12:43)
Bezpečnosť
Vírusové správy za september 2006

Spoločnosť Eset tak ako pred mesiacom aj teraz uverejnila zoznam najčastejšie identifikovaných vírusov za predchádzajúci mesiac. Najrozšírenejšou infiltráciou bol v septembri HTML/Phishing.gen. Podľa štatistického systému spoločnosti ESET ThreatSense.Net® tvorila táto infiltrácia až 3 % z celkového objemu za uplynulý mesiac.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-10-13 16:11:30)
Firemné informácie
Microsoft je pripravený uviesť na trh Windows Vista a Office 2007

Spoločnosť Microsoft oznámila dostupnosť najnovšieho operačného systému Windows Vista a kancelárskeho balíka Office 2007 na trhu. Anglická verzia určena pre firemných zákazníkov nakupujúcich hromadné licencie, bude k dispozícií pred koncom tohto roku, a to najpravdepodobnejšie začiatkom decembra. Lokalizované české verzie budú k dispozícií vo februári.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2006-10-16 17:50:00)
Hardware
Predstavený nový rad notebookov - HP Pavilion

Spoločnosť HP vstupuje na trh notebookov určených pre domácich používateľov. Prvým zástupcom radu HP Pavilion, ktorý bude na Slovensku k dispozícii, je model dv6100. Výnimočný vzhľad je kombinovaný s mnohými technologickými novinkami, ktoré ocenia predovšetkým používatelia zameraní na domácu zábavu.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-10-25 18:38:08)
Software
Megarecenzia - Microsoft Windows Vista RC2

Neprehliadnite!
Prinášame Vám megarecenziu nového operačného systému Microsoft Windows Vista. Už dnes môžete vidieť ako bude vyzerať tento nový systém, prečítať si o jeho vlastnostiach i o novom rozhraní Aero.
Otestovali sme poslednú voľne dostupnú, nedokončenú verziu systému Windows Vista. V recenzií nájdete informácie o nových funkciách, o novom vzhľade i o novom Internet Explorer-i. Nakoľko sa riadime heslom raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť, spolu s megarecenziou Vám prinášame takmer 70 screenshotov tohto nového systému.
Celú megarecenziu nájdete na tejto stránke.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2006-10-28 12:02:36)
Bezpečnosť
Pozor na vírus Stration

Internet momentálne zaťažuje jedna z najväčších vírusových epidémií posledných mesiacov Win32/Stration. Extrémne rýchlo postupujúci červ používa na svoje šírenie okrem masovo rozposielaných e-mailov aj kontakty v ICQ. Ohroziť môže aj fungovanie bezpečnostných aplikácií v počítači užívateľa. "Červ vie poslať vášmu známemu správu cez ICQ, ktorá bude označená ako správa od vás. Je preto potrebné zvýšiť ostražitosť pri práci s instant-messenger klientmi," povedal Juraj Malcho, vírusový analytik spoločnosti ESET. V ICQ správe je uvedená linka, po kliknutí na ktorú sa do počítača Stration nainštaluje. Táto metóda šírenia červa je našťastie už na ústupe.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-10-28 12:32:49)
Software
Microsoft uvoľnil nový Internet Explorer

Spoločnosť Microsoft uvoľnila novú verziu internetového prehliadača Microsoft Internet Explorer vo verzii 7 širokej verejnosti. Nový prehliadač, zatiaľ len v jeho anglickej verzií je voľne dostupný na stiahnutie zo stránok Microsoftu. Lokalizovaná česká verzia bude dostupná v januári 2007, slovenská verzia o mesiac neskôr - až vo februári 2007. Dovtedy môžete využívať anglickú verziu s množstvo nových funkcií a vylepšenou bezpečnosťou.


Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-11-01 19:52:15)
Firemné informácie
Počet registrácií avast! Home dostiahol 20 miliónov

ALWIL software formou tlačovej správy oznámil skutočnosť, že počet registrácií avast! Home k 30. októbru 2006 dosiahol 20 miliónov užívateľov. Prvá registrácia je zo dňa 26. januára 2002, státisíca z 30 januára 2003, miliónta sa dátuje na 21. apríla 2004. Túto skutočnosť sa rozhodol ALWIL software osláviť poskytnutím 20%-nej zľavy. Zľavu si môžete uplatniť od 31. 10. 2006 do 19. 11. 2006.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-11-05 20:52:18)
Software
Gmail pre mobilné zariadenia

Google predstavil nového mobilného klienta, Gmail pre mobilné zariadenia. Táto voľne dostupná Java aplikácia ponúka možnosť užívateľom pristupovať ku Gmail-u optimalizovaného pre handheldy.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-11-17 12:38:51)
Software
NOD32: vylepšená ochrana a podpora Visty

Od dnes je dosptupná nová verzia antivírusového systému NOD32. Nová verzia 2.7 prináša vylepšenú ochranu proti rootkitom a plne podporuje operačný systém Windows Vista v jeho 32 i 64-bitovej verzií.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-11-19 20:53:04)
Software
Testovanie nového ICQ

Rozsiahle testovanie oficiálne ešte neuvoľnených nových verzií softwaru je dosť populárne. Po Microsoft-e, ktorý uvoľnil k testovaniu novú verziu systému, tu máme ďalší "preview" novej verzie. Tentokrát sa jedná o novú verziu populárneho instant messengera ICQ. Autori chcú, aby nová verzia nebola len jednoduchým updatom, ale rozsiahlou zmenou. Mnohé funkcie tohto programu neboli menené dlhú dobu. A preto ak sa prihlásite do testovacieho programu, budete mať možnosť zmeniť výzor a funkcionalitu nového ICQ 6! Zaregistrovať sa môžete na stránke http://www.icq.com/download/preview/.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-11-23 17:00:07)
Software
Nero podporuje Vistu

Medzi produkty, ktoré sú oficiálne plne kompatibilné s novým operačným systémom Windows Vista sa už zaraďuje aj nová verzia balíku programov od firmy Nero. Nová verzia balíka Nero 7 je teda pripravená na dátum začatia predaja systému Windows Vista...

Zobraziť celý článok

 Novinky na portáli Recenzie programov Zaslal: Frey (2006-12-05 19:03:30)
Novinky na portáli Recenzie programov
Microsoft Windows Vista RC2: megarecenzia - druhá časť

Po napísaní megarecenzie na Windows Vista sme sa rozhodli tento nový systém testovať aj naďalej. Nakoľko za tak malý čas, ktorý sme mali k dispozícií sme nestihli vyskúšať mnoho nových funkcií, a zistiť ako je to s chybami a nekompatibilitou nového systému. Po vyše tridsiatich dňoch Vám prinášame ďalšiu časť megarecenzie, v ktorej nájdete opísane naše dojmy z dlhodobého non-stop testovania tohto systému, pričom sme nezabudli spomenúť aj množstvo nových funkcií. Takmer každý deň sa dostavajú na verejnosť nové a nové informácie o tomto systéme (či sa jedná o oficiálne, alebo nie). Niektoré z týchto informácií nájdete v tejto druhej časti megarecenzie. Ak ste ešte nemali čas si prečítať megareceniu na nový systém, môžete začať na tejto stránke:
http://www.recenzie.com/stranky/megarecenzia-microsoft-windows-vista-rc2-9
Pokiaľ ste už čítali megarecenziu, pokračujte na strane 11, od ktorej sú doplnené ďalšie informácie:
http://www.recenzie.com/stranky/megarecenzia-microsoft-windows-vista-rc2-9/strana/11


Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2006-12-06 14:57:32)
Firemné informácie
Našla sa najstaršia laserovka na Slovensku

Najstaršou laserovou tlačiarňou na Slovensku je 18 ročná HP LaserJet II. Iste viete, že spoločnosť HP vyhlásila počas tejto jesene súťaž o najstaršiu laserovú tlačiareň na Slovensku, ktorá sa konala pri príležitosti dosiahnutia historického míľnika - vyrobenie 100 milióntej laserovej tlačiarne HP. Každý, kto mal životnosťou staršiu, ale stále funkčnú laserovú tlačiareň HP LaserJet, ju mohol zaregistrovať na stránke www.hp.sk, poslať jej fotografiu, sériové číslo a krátky "životný príbeh". Do súťaže sa zapojilo niekoľko desiatok súťažiacich

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2006-12-06 14:58:16)
Bezpečnosť
Vírusové správy za november 2006

Vírus Stration spôsobuje stále najväčšie starosti - aj v novembri bol Win32/Stration najrozšírenejšou infiltráciou na internete. Podľa štatistického systému tvoril Stration viac ako 5 % z celkového objemu infiltrácií. Tento červ sa rozširuje najmä cez e-maily a počas novembra bolo zaznamenaných viac ako 50 rozličných variácií.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2006-12-12 17:12:35)
Software
ICQ 6 - Preview

Vyskúšali sme ešte nedokončenú novú verziu ICQ 6. Množstvo screenshotov a naše postrehy z testu môžete nájsť na adrese http://www.recenzie.com/stranky/icq6-preview-10.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-01-03 11:30:53)
Software
Microsoft už bojuje proti nelegálnym užívateľom Visty

Microsoft sa rozhodol zasiahnuť proti užívateľom pirátskej verzie Visty, ktorej súbory sú zmesou testovacích buildov a finálnej verzie, čím sa dosiahlo obídenie aktivácie. Hybridnú verziu už detekuje aktualizácia, ktorá následne užívateľovi poskytne 30 dní na aktiváciu. Pokiaľ užívateľ takýto systém nezaregistruje, prejde sa do obmedzeného režimu, teda s webovým prehliadačom na jednu hodinu a s možnosťou spustiť Núdzový režim a dostať sa k dátam.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-01-06 15:42:36)
Firemné informácie
Legálne filmy pre Intel Viiv

Spoločnosť Intel a CinemaNow, poskytovateľ stiahnuteľných videí, dnes oznámili spoluprácu, ktorá umožní zákazníkom používajúcim technológiu Intel Viiv legálne sťahovať a nahrávať väčšinu materiálov na čisté DVD disky pre neskoršie prehrávanie či už na PC alebo na DVD prehrávačoch.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-01-07 21:42:24)
Software
Winamp už aj na konverziu audio súborov

Z jednoduchého prehrávača MP3 súborov sa postupom času stal kvalitný program, ktorý na seba nabaľoval nové a nové funkcie. Najnovší Winamp verzie 5.32 okrem prehrávania dokáže hudobné súbory aj konvertovať. Odteraz môžete pomocou tohto programu jednoducho konvertovať audio súbory z jedného formátu do iného (vrátane mp3 pre používateľov PRO verzie). Okrem pridania niektorých nových funkcií (napríklad podpory pre Windows Mobile zariadenia) bolo ako vždy opravených niekoľko chýb. Odkaz na najnovšiu verziu nájdete aj v našom download centre.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-01-08 19:15:29)
Software
Adobe Production Studio pre Mac

Spoločnosť Adobe pred niekoľkými dňami oznámila, že nasledujúca verzia Adobe Production Studio, bude dostupná pre obe platformy - Windows i Macintosh. Užívatelia, ktorí momentálne používajú Adobe After Effects, Adobe Photoshop a Adobe Illustrator pre Mac budú môcť už čoskoro využiť silu úplne novej Macintosh verzie programov Adobe Premiere Pro, Adobe Encore DVD a Adobe Soundbooth - všetky kľúčové časti prichádzajúceho medzníka produktu Adobe Production Studio. Software bude prvýkrát verejne predstavený počas konferencie Macworld 2007 v San Franciscu, 9. - 12. januára. Nová verzia Adobe Production Studio je predpokladaná v polovici tohto roka.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2007-01-08 19:16:08)
Hardware
Intel predstavil štvorjadrové procesory

Spoločnosť Intel predstavila nové štvorjadrové procesory. Procesor označovaný ako Intel Core 2 Quad, model Q6600 má takt 2,4 GHz, zbernica pracuje na frekvencii 1066 MHz a veľkosť pamäte L2 cache je 2 x 4 MB. Procesor je určený pre socket LGA775 a je založený na Intel Core mikroarchitektúre.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-01-10 16:27:19)
Bezpečnosť
Technológia na ochranu dát na optických diskoch

Nero predstavilo unikátnu technológiu pre ochranu dát na optických diskoch. Technológia SecurDisc - hardvérovo softvérové riešenie poskytuje kontrolu nad prístupom k obsahu a chráni proti neautorizovanému prístupu alebo kopírovaniu. Výhody tejto technológie sú realizované prostredníctvom CD a DVD médií vytvorenými zariadeniami s certifikátom SecurDisc a nesúce logo tejto technológie.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2007-01-10 17:35:37)
Hardware
NVIDIA predviedla hry ďalšej generácie na GeForce 8800

nVidia predviedla na Consumer Electronics Show 2007 v Las Vegas hry ďalšej generácie bežiace na karte nVidia GeForce 8800. Grafiky od NVIDIE skutočne predstavujú skvelé vizuálne a grafické efekty umožňované s hrami ďalšej generácie a aplikáciami pre Windows Vista a DirectX 10. Microsoft Windows Vista je prvý operačný systém, ktorý vyžaduje výkonný grafický procesor pre využitie jeho plného potenciálu. Nejedná sa iba o Aero rozhranie, ale aj o rozširujúci sa zoznam populárnych aplikácií ako napríklad iTunes, Power DVD HD, WinDVD HD, Adobe Acrobat 8, Adobe Reader 8, Google Earth, či Google Picasa, ktoré tiež dokážu využiť grafický procesor pre zvýšenie výkonu. Viac sa o nových grafikách GeForce 8800 dočítate ne stránke http://www.nvidia.com/page/geforce_8800.html.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-01-10 17:44:05)
Firemné informácie
Najhľadanejšie frázy v prvom týždni nového roku

V rebríčku najvyhľadávanejších fráz na serveroch Google za prvý týždeň tohto roku (konkrétne od 31. decembra 2006 do 6. januára 2007) sa umiestnil výraz "new year 2007". Na druhom mieste ľudia hľadali "saddam hanging" t. j. video obesenia Saddáma.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-01-14 16:42:31)
Software
Vyskúšajte si nový Office

Ak sa neviete dočkať, môžete si už dnes stiahnúť a vyskúšať nový Microsoft Office System 2007. Po registrácií budete mať k dispozícií 60-dňovú trial verziu vybranej edície programov Office 2007. Na stránke http://us1.trymicrosoftoffice.com/ si vyberiete verziu, ktorú chcete vyskúšať a po nainštalovaní a aktivácií produktu máte 60 dní Office so všetkými funkciami. Po tejto dobe, pokiaľ neurobíte upgrade na plnú verziu, sa balík programov prepne do akéhosi obmedzeného režimu. Balík je samozrejme v anglickom jazyku.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-01-22 15:53:58)
Software
Microsoft začal výrobu českej verzie systému Windows Vista

Spoločnosť Microsoft v piatok 19. januára začala výrobu českej verzie operačného systému Windows Vista. Firemní zákazníci získajú českú verziu k stiahnutiu behom niekoľkých ďalších dní. Ostatní zákazníci si budú môcť českú verziu systému Windows Vista kúpiť od 1. marca 2007.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-01-31 16:46:15)
Firemné informácie
Microsoft Windows Vista dostupná pre domácich užívateľov

Nový operačný systém Windows Vista sa od polnoci 30. januára predáva aj v edíciách pre domácich zákazníkov (Home Basic, Home Premium, Business a Ultimate). Spolu s uvedením tohto systému Microsoft uvoľnil najnovšiu verziu balíka kancelárskych programov - Office 2007. Od tohto dátumu sú tieto produkty dostupné vo viacej než 70-tich krajinách celkom v 18-tich jazykových verziách. České ani slovenské verzie zatiaľ nie sú dostupné. Česká verzia Visty bude dostupná od prvého marca a český Office 2007 od siedmeho februára. Slovenská verzia Visty má byť k dispozícií od 15. 03. 2007. Do konca tohto roku Microsoft plánuje rozšíriť podporu až na 99 jazykov. Zahájenie predaja Windows Vista koncovým zákazníkom podľa očakávania prinesie prudký rozvoj predaja počítačového hardvéru novej generácie, aplikácií i multimediálnych prehrávačov a služieb. Už dnes je na trhu viac než 1,5 milióna zariadení a počítačového príslušenstva, ktoré je možné využívať s Windows Vista. Viac ako 2000 zariadení už získalo označenie Certified for Windows Vista.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-02-13 11:48:50)
Software
Nová verzia Flash Lite doplňuje možnosti prehrávania videa

Spoločnosť Adobe oznámila podporu prehrávania videa v ďalšej generácií Adobe Flash Lite softvéru, Flash Player-u špeciálne navrhnutého pre mobilné zariadenia. Flash Lite 3, by mal byť dostupný v prvej polovici tohto roku, a prinesie podporu pre Adobe Flash Player video formát z desktopu do mobilných telefónov a zariadení.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-02-13 14:30:28)
Bezpečnosť
ESET NOD32 najrýchlejším antivírusovým programom na Windows Vista

Antivírus NOD32 od spoločnosti ESET dostal v poradí už 42. cenu Virus Bulletin. NOD32 bol určený ako najrýchlejší v porovnávacích testoch z 15 antivírusových riešení bežiacich na Windows Vista Business Edition (32-bit).

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2007-02-16 10:05:48)
Internet
Celosvetová on-line výstava fotografií

Fotografickí nadšenci a fanúšikovia digitálnej fotografie majú jedinečnú možnosť stať sa oficiálnym vystavovateľom svojich diel v rámci unikátneho projektu "Teraz sme všetci fotografi", ktorý spolu pripravili múzeum D´Elysée vo švajčiarskom Lausanne a HP.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-02-22 15:08:35)
Bezpečnosť
Vírusové správy za január 2007

Najčastejšou infiltráciou bola v januári Win32/TrojanClicker - 2,35% všetkých infiltrácií počas prvého mesiaca tohto roka. Rovnako ako v decembri aj v januári bol najrozšírenejšou internetovou hrozbou pre nezabezpečené počítače. Vyplýva to zo štatistických dát získaných pomocou technológie ESET ThreatSense.Net.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-02-23 17:24:21)
Firemné informácie
HP rozdelí subregión strednej a východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky

Spoločnosť HP v týchto dňoch oznámila, že rozdelí svoj subregión ISE, zahŕňajúci strednú a východnú Európu, Blízky východ a Afriku, na ďalšie dva subregióny. Rozdelenie by malo prispieť k lepšiemu zameraniu sa na obchodné aktivity v rámci týchto rýchlo rastúcich trhoch. Toto rozdelenie vstúpi do platnosti 1. mája 2007.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-02-27 19:57:43)
Firemné informácie
Zoner software už ponúka SSL certifikáty VeriSign

Spoločnosť Zoner software rozšírila ponuku pre záujemcov o zabezpečenie webovej komunikácie ponuku SSL certifikátov o certifikáty od spoločnosti VeriSign.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-03-01 17:54:33)
Software
Dostupná česká verzia Windows Vista

Microsoft včera zahájil predaj českej verzie nového operačného systému Windows Vista a sady kancelárskych aplikácií Microsoft Office 2007. Prvú kópiu týchto systémov získala Stredná priemyselná škola Na Třebešíně.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2007-03-07 16:28:06)
Hardware
Oblečené notebooky menia módny trend

Čo tak pridať vášmu osobnému počítaču trochu života s blížiacou sa jarou? Počítač už predsa dávno nie je čisto funkčné zariadenie, je tiež dôležitým prvkom v rámci vyjadrenia štýlu i obliekania. Najnovšie sa dajú obliekať aj notebooky.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2007-03-09 17:04:59)
Hardware
Nová platforma pre vývoj hier

Odvetvie vývoja hier je momentálne v polovici v jednej z najväčších zmien v jeho histórií s uvedením Microsoft DirectX 10. Pre rýchlejší prechod na DirectX 10, NVIDIA predstavila novú platformu pre pokročilý vývoj hier. Jadrom tejto platformy je nová vývojová súprava, ktorá pomáha vývojárom tvoriť a optimalizovať "state-of-the-art" (najvyšší level vývoja od zariadenia, technickej alebo vedeckej oblasti dosiahnuté v určitom čase) PC hry pre DirectX 10.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-03-15 16:26:54)
Software
ESET predstaví na CeBIT-e novinku: ESET Smart Security

Spoločnosť ESET predstaví na tohtoročnom najväčšom veľtrhu digitálnych, IT a telekomunikačných riešení pre domácnosti a firemných klientov CeBIT v nemeckom Hannoveri BETA verziu svojho nového produktu ESET Smart Security.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2007-03-22 21:13:58)
Internet
Google spustilo novú funkciu úpravy vašej personalizovanej domovskej stránky

Tento týždeň Google spustilo novú funkciu služby Google Personalized Homepage. Používatelia majú teraz možnosť vybrať si zo šiestich rôznych tém pre ozdobenie vlastnej personalizovanej domovskej stránky. Témy, ktoré sú na výber: pláž, mesto, téma sladké sny, čajovňa, zasnežené hory a autobusová zástavka.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-04-02 16:10:44)
Bezpečnosť
Spoločnosť ESET varuje pred nebezpečným ANI exploitom

Spoločnosť ESET varuje pred nebezpečným ANI exploitom. V prvých aprílových dňoch sa uvedený exploit dostal v rebríčku ThreatSense na 2. miesto, a patrí tak medzi momentálne najrozšírenejšie infiltrácie.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-04-05 17:05:33)
Software
Google Desktop i pre Mac

Včera Google spustil novú verziu Google Desktop určenú pre Mac. Google Desktop umožní užívateľom Macov nájsť a sprístupniť informácie na ich počítači. Google Desktop (zatiaľ v beta verzií) pre Mac bol navrhnutý pre poskytovanie rovnako rýchleho a úplného vyhľadávania, ako sú užívatelia zvyknutí pri vyhľadávaní na webe - fulltextové vyhľadávanie akýchkoľvek informácií na ich pevnom disku, vrátane e-mailov, súborov, hudby i fotografií.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-04-05 17:17:48)
Firemné informácie
Cieľom HP je znížiť svoju spotrebu energie o 20 percent do roku 2010

Spoločnosť HP si vytýčila cieľ celosvetovo znížiť svoju spotrebu energie o 20% do roku 2010. Tento cieľ plánuje dosiahnuť poskytovaním energeticky úsporných produktov a služieb svojim zákazníkom. Zároveň zavedie energeticky úsporné prevádzkové postupy vo svojich prevádzkach po celom svete. Konkrétna úspora energie je plánovaná na 20% pod úrovňou z roku 2005.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-04-05 17:50:39)
Bezpečnosť
Vírusové správy za marec 2007

Najrozšírenejšou infiltráciou bol v treťom mesiaci tohto roka Win32/PSW.Agent.NCC. Vyplýva to zo štatistických dát získaných pomocou technológie ESET ThreatSense.Net. Uvedená hrozba dosahuje až dve percentá zo všetkých infiltrácií v marci 2007. Trojan Agent.NCC sa používa na vykrádanie hesiel pomocou zaznamenávania stlačených kláves.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-04-06 11:57:48)
Software
Spustené verejné beta-testovanie produktu ESET Smart Security

Nový produkt ESET Smart Security obsahuje antivírus, antispyware, personal firewall a filter nevyžiadanej pošty. Spoločnosť ESET včera oznámila spustenie beta programu pre svoj nový produkt ESET Smart Security. Verejné beta testovanie má za cieľ zabezpečiť čo najlepšiu kompatibilitu a odstránenie posledných chýb.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-04-18 20:35:29)
Software
Vydaná nová verzia ICQ - 6.0

Spoločnosť AOL vydala novú verziu populárneho instant messengera ICQ 6.0. Nová anglická verzia programu je voľne dostupná k stiahnutiu, oficiálna česká ani slovenská verzia 6.0 zatiaľ nie je k dispozícií.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-05-05 12:56:19)
Firemné informácie
Užívatelia nelegálnych verzií systému Windows majú ďalšiu šancu

Od 2. mája si môžu užívatelia nelegálnych verzií Windows zlegalizovať svoj operačný systém pomocou OEM licencie. OEM licenciu systému Windows určenú pre legalizáciu si môžu zákazníci zakúpiť u predajcov softwaru spoločnosti Microsoft.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-05-11 15:25:09)
Bezpečnosť
Vírusové správy za apríl 2007

Nebezpečný exploit Win32/TrojanDownloader.Ani.Gen bol najrozšírenejšou počítačovou infiltráciou v štvrom mesiaci tohto roka. Uvádzajú to štatistické dáta ThreatSense.Net spoločnosti ESET. Aprílová štatistika zároveň ukázala, že prvých päť infiltrácií reprezentuje až takmer 14% všetkých počítačových hrozieb v mesiaci.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2007-05-11 16:16:30)
Hardware
HP uvádza riešenie pre telekomunikačných operátorov na boj proti zločinu

Spoločnosť HP uviedla v minulých dňoch nové riešenia uchovávania údajov pre poskytovateľov telekomunikačných služieb. Tie sú priamou odpoveďou na zvýšené požiadavky vlád mnohých krajín sveta, aby sa telekomunikační operátori zapojili do boja proti globálnemu terorizmu, organizovanému zločinu a obchodovaniu s drogami.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-05-11 16:17:10)
Firemné informácie
Nová verzia Google Analytics

Google pred pár dňami predstavil novú verziu diagnostického nástroja pre Váš web - Google Analytics. Google kompletne prerobilo tento nástroj a rozšírilo ho o nové funkcie, napríklad posielanie správ na e-mail, prispôsobenie si obrazovky, vylepšené zobrazovanie máp a jednoduché jazykové opisy, aby boli dôležité informácie prístupnejšie.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-05-28 17:58:29)
Software
Nová verzia balíka Nero Linux

Firma Nero oznámila dostupnosť nového balíka Nero Linux 3. Prvá aplikácia pre Linux, ktorá poskytuje podporu pre napaľovanie Blu-ray a HD DVD diskov.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-06-06 17:16:47)
Bezpečnosť
Vírusové správy za máj 2007

Aj v máji bol najrozšírenejšou hrozbou ANI exploit. Druhý mesiac po sebe je nebezpečný exploit Win32/TrojanDownloader.Ani.Gen najrozšírenejšou počítačovou infiltráciou. Uvádzajú to štatistické dáta ThreatSense.Net spoločnosti ESET za mesiac máj. Aj keď je uvedený exploit stále najrozšírenejší, jeho percentuálne zastúpenie spomedzi všetkých infiltrácií oproti aprílu kleslo.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-06-27 17:16:16)
Software
ESET vydal beta-verziu 1b programu ESET Smart Security

Po prvých skúsenostiach s beta verziou ESET Smart Security vydala spoločnosť ESET vylepšenú testovaciu verziu. Takzvaná BETA 1b obsahuje niekoľko opravených nedostatkov a tiež nové funkcie, ktoré pomôžu vývojárom rýchlejšie diagnostikovať problémy.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2007-06-28 12:07:47)
Internet
Polícia zhabala servery spoločnosti Websupport.sk

Dňa 27. júna boli spoločnosti Websupport.sk odňaté zo serverhousingu všetky servery spoločnosti, pričom bolo poškodených vyše 3500 klientov (celkovo polícia vyradila z činnosti stránky z 3557 slovenských internetových domén) a vznikla obrovská škoda, pričom spoločnosť bude danú škodu vymáhať.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-07-04 11:27:21)
Firemné informácie
100 dní Windows Vista na českom trhu

Behom prvých troch mesiacov sa v ČR predalo viac než 110 000 licencií a 96 % hardvérových zariadení má ovládače pre Windows Vista. Operačný systém Windows Vista bol v ČR uvedený na trh 1. marca t. r., od doby svojho uvedenia prešiel podstatným vývojom. Došlo k vyriešeniu kompatibility s bežne používanými aplikáciami a grafickými kartami, výrazne vzrástol počet ovládačov pripravených pre tento systém. V súčasnosti je k dispozícií viac než 1,9 milióna ovládačov, čo pokrýva viac než 96 % všetkých používaných hardvérových zariadení.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-07-04 14:28:19)
Bezpečnosť
ESET vydal beta verziu nového produktu - ESET Online Scanner

ESET vydal verejnú beta verziu svojho nového produktu ESET Online Scanner. Plnú komerčnú verziu plánuje vydať už krátko po jej skúšobnej verzii. ESET Online Scanner je účinným produktom zabezpečujúcim skenovanie a vyčistenie počítačových systémov online, bez potreby mať nainštalovaný antivírusový program. Nie je však aktívnou ochranou voči novovzniknutým infiltráciám, a tak nemôže nahradiť plnohodnotné antivírusové riešenie.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-07-04 14:37:29)
Firemné informácie
Microsoft a Amazon.com pomáhajú nezávislým filmárom

Spoločnosti Microsoft a Amazon dnes predstavili nový projekt, ktorý umožní nezávislým filmárom, aby svoje filmy vyrábali a distribuovali na HD DVD. Projekt 1000 HD DVD Indies, ktorý spoločne financujú, poskytne zadarmo autorizačné a prípravné práce pre tisícku vybraných nezávislých titulov.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-07-11 12:01:23)
Firemné informácie
Slovenská technická univerzita obdrží v tomto roku grant na mobilné technológie

V rámci projektu HP Wireless Technology for Teaching udeľuje spoločnosť HP trinástim vysokým školám z regiónu Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA) grant, ktorého cieľom je propagácia záujmu o vedu, technológie, strojárenstvo a matematiku medzi študentmi.


Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-07-11 12:13:57)
Bezpečnosť
Vírusové správy za jún 2007

V júni bol najrozšírenejšou počítačovou hrozbou Win32/TrojanDownloader.Ani.Gen. Tento exploit ostáva na prvom mieste už tri mesiace za sebou. Spomedzi najčastejších infiltrácií v júni 2007 zaznamenal pokrytie na úrovni 3,95%.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2007-07-11 12:20:42)
Internet
Live Earth sledovalo cez MSN viac ako 10 miliónov ľudí

Pozerali ste Live Earth cez MSN? Nielenže ste videli jedinečnú celosvetovú šou zameranú na boj proti klimatickým zmenám, vychutnali si kvalitnú hudbu v podaní známych mien, ale zároveň ste sa stali súčasťou najväčšej komunity ľudí, aká kedy sledovala online koncert. Viac ako 10 miliónov ľudí súčasne sledovalo Live Earth cez MSN, čím prekonalo všetky doterajšie rekordy.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-08-02 14:19:32)
Bezpečnosť
Vírusové správy za júl 2007

Aj v júli bol top hrozbou nebezpečný exploit TrojanDownloader.Ani.Gen. Uvedená infiltrácia je najrozšírenjšou už štvrtý mesiac za sebou a spomedzi všetkých detekcií dosiahla takmer 4%.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-08-07 12:31:17)
Firemné informácie
Študenti STU Bratislava budú reprezentovať Slovensko v Soule

Vo finále súťaže Microsoft Global Technology Design Competition v Soule bude mať svoje zastúpenie i Slovensko. Do celosvetového finále bolo vybraných 344 študentov z celkového počtu 100 tisíc. Predstavte si svet, kde sa budú ľudia vzdelávať počas hrania počítačových hier. To je presne to, čo vyvinul tím štyroch študentov zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-08-07 12:31:55)
Bezpečnosť
ESET Online Scanner je už v plnej verzii

ESET, výrobca antivírusového systému NOD32, vydal 6. augusta nový produkt, a doplnil tak svoje antivírusové produktové portfólio o plnú komerčnú verziu ESET Online Scanner.

Zobraziť celý článok

 Hardware Zaslal: Frey (2007-08-27 17:39:22)
Hardware
Microsoft znižuje cenu konzoly Xbox 360

Spoločnosť Microsoft oznámila zníženie ceny systému Xbox 360 v celom európskom regióne. Okrem zľavy sa na pultoch miestnych obchodov objaví aj nová verzia "Elite" s luxusnejším vybavením, ktorá doplní existujúci variant "Premium" a orezanú sadu "Core".

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-08-27 18:15:33)
Software
Nové BETA verzie produktov spoločnosti ESET

Spoločnosť ESET uvoľnila k stiahnutiu ďalšie BETA verzie svojich produktov. Spoločnosť sa tak snaží odstrániť čo najviac chýb vo svojich programoch pred ich konečným uvedením na trh. Pre záujemcov o testovanie nedokončených produktov sú k dispozícií NOD32 Antivirus 3.0 BETA 2, ESET Smart Security BETA 2 i beta verzia ESET Remote Administrator 2.0.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-09-06 15:24:21)
Firemné informácie
Microsoft zverejnil oficiálne informácie o plánovanom uvoľnení Service Pack-ov

Microsoft pred niekoľkými dňami oficiálne zverejnil informácie o plánovanom termíne uvedenia opravných balíčkov. Service Pack 1 pre systém Windows Vista bude k dispozícií v prvom štvrťroku 2008. Ďalší opravný balíček pre systém Windows XP (Service Pack 3) má byť uvedený v prvej polovici nasledujúceho roka.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2007-09-06 17:01:13)
Bezpečnosť
Vírusové správy za august 2007

Najrozšírenejšou infiltráciou boli v auguste trojany Win32/Obfuscated. Pod týmto názvom ESET NOD32 deteguje špecifickým spôsobom zašifrované trojany, pričom ide najmä o downloadery a infiltrácie súvisiace s adwarom. V auguste dosiahla táto infiltrácia celkom 7,58% z minulomesačných detegovaných počítačových hrozieb.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-09-06 17:03:43)
Firemné informácie
Nero oznámil uvedenie novej rady balíka Nero 8

Spoločnosť Nero oznámila plánované uvedenie novej rady balíka programov Nero 8. Zverejnila tiež očakávané zlepšenia oproti stávajúcej rady 7, dátum uvedenia na trh a cenu tohto balíka.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-10-28 17:49:02)
Software
Microsoft uvoľnil ďalšie jazykové balíčky

Po dlhom čase Microsoft uviedol ďalšie jazykové balíčky pre systém Windows Vista. Pokiaľ používate systém Windows Vista Ultimate alebo Enterprise máte možnosť nainštalovať si Vami vybraný jazykový balíček. Momentálne je ich prostredníctvom služby Windows Update k dispozícií 35.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-11-02 11:15:48)
Firemné informácie
Spoločnosť ESET začala oficiálny predaj nových produktov

Spoločnosť ESET už 24. októbra uviedla nové verzie ich produktov - ESET Smart Security a ESET NOD32 v. 3.0. Miestom exkluzívneho predstavenia týchto produktov sa stal veľtrh INVEX 2007 v Brne. Avšak až od včerajšieho dňa si môžete dané produkty zakúpiť aj na iných miestach i on-line.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-11-24 14:01:13)
Firemné informácie
Hosting na platforme Windows Server 2008

Czechia.com, webhostingový projekt spoločnosti ZONER ponúka možnosť vyskúšať si zadarmo webhosting na platforme Windows Server 2008 s IIS7.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2007-11-28 16:25:50)
Firemné informácie
Novinky od spoločnosti ESET

Spoločnosť ESET spustila verejné testovanie aplikácie ESET SysInspector a oficiálne zahájila predaj ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus 3.0 vo verziách Business Edition.

Zobraziť celý článok

 Internet Zaslal: Frey (2007-12-06 17:34:53)
Internet
Microsoft uviedol služby Windows Live na český trh

Spoločnosť Microsoft uviedla integrované služby poskytujúce sadu nástrojov pre písanie okamžitých správ, e-mailov, zdieľanie fotografií, písanie blogov a zdieľanie informácií na internete.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2007-12-13 15:00:04)
Software
Microsoft sprístupnil prvý opravný balíček pre Microsoft Office 2007

Spoločnosť Microsoft 12. decembra uvolnila prvý opravný balíček (SP1) pre kancelársky balík Office 2007. Zákazníkom prináša kľúčové úpravy a zlepšenie ako pre samostatné aplikácie tak aj pre serverové riešenie Office Project Server 2007 a Office SharePoint Server 2007.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2008-01-24 17:37:00)
Bezpečnosť
Vírusové správy za december 2007

Najrozšírenejšou infiltráciou boli v decembri trojany Win32/Obfuscated. Pod týmto názvom ESET NOD32 deteguje špecifickým spôsobom zašifrované trojany, pričom ide najmä o downloadery a infiltrácie súvisiace s adware.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2008-01-24 17:40:14)
Firemné informácie
Milióny dolárov pre školy, Slovensko neostane bokom

Bill Gates v Berlíne oznámil obrovskú investíciu do projektu Partners in Learning (Partneri vo vzdelávaní), ktorého cieľom je využívať silu softvéru na skvalitňovanie vzdelávania na celom svete. Prostredníctvom jednotlivých aktivít bude spoločnosť Microsoft v nasledujúcich piatich rokoch pomáhať budovať školstvo hodné 21. storočia aj na Slovensku.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2008-02-07 17:05:43)
Firemné informácie
Windows Server 2008 hotový

Tento nový serverový operačný systém spoločnosti Microsoft je už plne pripravený pre uvedenie na trh a jeho finálna verzia bola uvoľnená do výroby (RTM).

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2008-02-07 17:06:46)
Bezpečnosť
Vírusové správy za január 2008

Zmes infiltrácií INF/Autorun bola v januári najrozšírenejšou globálnou počítačovou hrozbou, rastie však počet trójskych koní, vykrádajúcich heslá a tiež rôzne druhy adware.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2008-02-07 17:07:09)
Software
Microsoft uvo?nil prvý opravný balí?ek pre Windows Vista

Spoločnosť Microsoft 5. februára 2008 oznámila uvoľnenie prvého opravného balíčka (SP1) pre systém Windows Vista do výroby (RTM). Behom niekoľko týždňov bude súčasným užívateľom tohto systému najskôr ponúknutý na stiahnutie na internetových stránkach Microsoft-u a neskôr bude dostupný prostredníctvom služby Windows Update.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2008-03-14 16:19:57)
Bezpečnosť
Vírusové správy za február 2008

Globálne aj lokálne sa vo februári najviac šíril adware. Štatistický systém ESET ThreatSense.Net®, v druhom mesiaci 2008 vyhodnotil za najviac rozšírené hrozby zmes škodlivých kódov, ktoré ESET deteguje ako INF/Autorun (9,43%).

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2008-07-09 15:27:42)
Firemné informácie
Imagine Cup: Slovákom patrí druhé miesto

Slovenskí študenti obstáli v konkurencii najvýraznejších mladých talentov z celého sveta a vo finále prestížnej súťaže Imagine Cup sa umiestnili na druhom mieste v kategórii Softvérový dizajn. Ich projekt Energy Consumption Manager im zaistil doposiaľ najvyššie umiestnenie slovenského tímu v tejto súťaži.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2008-07-09 15:30:43)
Bezpečnosť
Vírusové správy za jún 2008

Najrozšírenejšou hrozbou za mesiac jún je Win32/PSW.OnLineGames. Spomedzi všetkých počítačových infiltrácií zachytených produktmi ESET na počítačoch miliónov užívateľov predstavovala táto hrozba 13,12%. Platí tiež, že sa šíri takmer výlučne pomocou súboru autorun.inf.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2008-07-23 11:43:23)
Firemné informácie
ESET otvoril Research Lab v poľskom Krakove

ESET, výrobca bezpečnostného softvéru, otvoril tento mesiac vlastné vývojové centrum v poľskom Krakove. ESET Research Lab sa sústredí na spracovanie infiltrácií a tiež na niektoré náročné vývojové projekty súvisiace s integráciou detekčných techník do jadra operačného systému.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2008-07-29 14:38:16)
Software
Adobe Photoshop Lightroom 2

Spoločnosť Adobe dnes uviedla druhú verziu softvéru Adobe Photoshop Lightroom, základnú sadu nástrojov pre správu, úpravu a prezentáciu veľkých objemov digitálnych fotografií.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2008-08-14 10:58:33)
Bezpečnosť
Vírusové správy za júl 2008

Z analýz systému ESET ThreatSense.Net® vyplýva, že najväčší podiel z globálnych detekcií mala v júli opäť hrozba, súhrnne označovaná ako Win32/PSW.OnLineGames.
Poradie najrozšírenejších počítačových hrozieb sa v júli oproti predchádzajúcemu mesiacu takmer vôbec nelíši. Trojan, ktorý vykráda údaje z online hier Win32/PSW.OnLineGames ostal na prvom mieste s podielom 12,72%.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2008-08-14 11:13:55)
Firemné informácie
ESET Mobile Antivirus k dispozícii ako release candidate

Antivírusový program ESET Mobile Antivirus pre platformy MS Windows Mobile 5.0 a 6.0 prešiel beta testovaním a v súčasnosti je k dispozícii vo verzii release candidate.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2008-09-08 14:55:21)
Software
Google predstavil vlastný prehliadač - Google Chrome

Spoločnosť Google predstavila svoj vlastný prehliadač - Google Chrome. Podľa spoločnosti Google by mal nový prehliadač vynikať rýchlosťou spracovania JavaScriptu, minimálnou fragmentáciou pamäte a vysokou stabilitou. Spoločnosť uvoľnila k stiahnutiu BETA verziu svojho prehliadača a my sme boli zvedaví, koľko pravdy je v tvrdeniach spoločnosti Google a prehliadač sme podrobne otestovali, vrátane testov pamäťovej náročnosti a rýchlosti vykonávania JavaScript inštrukcií. Celú megarecenziu si môžete prečítať tu.

Zobraziť celý článok

 Firemné informácie Zaslal: Frey (2009-01-22 14:01:31)
Firemné informácie
Počas vianoc sa predalo 8 miliónov kusov konzoly Xbox 360

Spoločnosť Microsoft zverejnila údaje o predaji počas tohtoročných Vianoc, ktoré boli vôbec najúspešnejším predajným obdobím od uvedenia Xboxu na európsky trh pred šiestimi rokmi. Oproti roku 2007 sa predaj takmer zdvojnásobil a v Európe a oblasti EMEA bolo do konca roku 2008 predaných osem miliónov konzol.

Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2009-05-12 10:50:54)
Bezpečnosť
Vírusové správy za apríl 2009

V pravidelných mesačných správach o globálne najrozšírenejších počítačových hrozbách podľa systému ESET ThreatSense.Net® nenastali oproti marcu žiadne výrazné zmeny. Top hrozbou ostal červ Win32/Conficker , keď všetky jeho varianty dosiahli 8,70% zo všetkých hrozieb detegovaných na počítačoch používateľov ESET.

Zobraziť celý článok

 Software Zaslal: Frey (2009-07-04 13:42:20)
Software
Service Pack 2 pre Windows Vista a Windows Server 2008

Spoločnosť Microsoft uvoľnila druhý opravný balíček pre systémy Windows Vista a Windows Server 2008. Service Pack 2 bol už dlhšiu dobu k dispozícií, teraz je však dostupný aj v slovenskom a českom jazyku.


Zobraziť celý článok

 Bezpečnosť Zaslal: Frey (2009-10-16 11:33:23)
Bezpečnosť
Vírusové správy za september 2009

V septembri stúpol počet hrozieb šíriacich sa cez USB a iné vymeniteľné médiá. Win32/Conficker je najrozšírenejšou počítačovou hrozbou na svete. Potvrdzuje to aj septembrová štatistika podľa výsledkov zo systému včasného varovania ESET ThreatSense.Net®, ktorý vychádza z údajov od miliónov zákazníkov produktov ESET. V septembri táto hrozba predstavovala 8,76% zo všetkých detegovaných hrozieb.

Zobraziť celý článok

 
 


 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.