portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 3 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 12:41:35 (@528)
Deň: Nedeľa
Týždeň: 11
Dátum: 18. marec
Rok: 2018

Meniny má:

Dnes: Eduard
Zajtra: Jozef
Pozajtra: Víťazoslav

 

 
  Vírusové správy za august 2007
Publikované: Štvrtok, 06.09. 2007 - 17:01:13 Od: Frey
 
 
  Bezpečnosť Najrozšírenejšou infiltráciou boli v auguste trojany Win32/Obfuscated. Pod týmto názvom ESET NOD32 deteguje špecifickým spôsobom zašifrované trojany, pričom ide najmä o downloadery a infiltrácie súvisiace s adwarom. V auguste dosiahla táto infiltrácia celkom 7,58% z minulomesačných detegovaných počítačových hrozieb.

Druhou najrozšírenejšou hrozbou je Win32/Agent s dosiahnutým pokrytím 3,40%. Ide o súbor viacerých infiltrácií s vlastnosťami trójskych koňov, pričom sa správajú ako "agenti" na zasiahnutých počítačoch.

Niekoľkomesačný "šampión" mesačných štatistík Win32/TrojanDownloader.Ani.gen sa prepadol o dve priečky, napriek tomu patrí do TOP3, a to s augustovým dosahom 2,90%. Táto hrozba je navrhnutá pre napádanie krehkého spôsobu, ktorým Windows prevádzkuje súbory animovaných kurzorov. Útočníci narušia bezpečnosť systému a nainštalujú doňho škodlivý kód pre sťahovanie ďalšieho nebezpečného kódu do systému napadnutého počítača.

Win32/Agent.ARK sa v auguste dostal na štvrté miesto s 2,33%. Win32/Agent.ARK je backdoor, zbierajúci citlivé informácie, potom ich odosiela na hosťovský server. Dôvodom pre vznik tejto infiltrácie je udržať kontrolu nad infikovaným systémom pre budúce použitie.

Prvú päťku globálnych hrozieb uzatvára Win32/Adware.Virtumonde. Ide o masovo sa šíriaci adware, resp. o potenciálne nevyžiadanú aplikáciu, slúžiacu na doručovanie reklamy a inzercie do užívateľovho počítača. Ako také sa samo nešíri, je sťahované rôznymi downloadermi, ktoré sa na systémy dostávajú spravidla cez exploity.Najčastejšie infiltrácie šíriace sa v SR za august 2007
Lokálny rebríček infiltrácií zaznamenaných v auguste na Slovensku je od globálneho čiastočne odlišný - najčastejšie sa šíril červ Win32/Netsky.Q (11,51%). Šíri sa v správach elektronickej pošty, alebo pomocou zdieľaných adresárov a P2P sietí.

Líder globálneho rebríčka Win32/Obfuscated je na Slovensku na druhom mieste (4,21%) a prvú trojku augustových najčastejších infiltrácií u nás uzatvára Win32/Adware.Ezula. Do systému sa dostane ako inštalačný súbor, pričom po jeho nainštalovaní sa nič nespustí. Infiltrácia vyhľadáva kľúčové slová podľa navštívených webových stránok a sporadicky zobrazuje reklamné odkazy počas prehliadania internetu.

Zdroj: http://www.eset.sk

 
 
  Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 

  Súvisiace odkazy

· Viac o Bezpečnosť
· Ďalšie články od autora: Frey


Najčítanejší článok na tému Bezpečnosť:
Biometricky chránený USB kľúč s kryptovaním

 

  Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 

  Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 

 
 
"Vírusové správy za august 2007" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
 
 


 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.