portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 8 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 13:05:19 (@545)
Deň: Sobota
Týždeň: 12
Dátum: 24. marec
Rok: 2018

Meniny má:

Dnes: Gabriel
Zajtra: Marián
Pozajtra: Emanuel

 

 
  Vírusové správy za apríl 2009
Publikované: Utorok, 12.05. 2009 - 10:50:54 Od: Frey
 
 
  Bezpečnosť V pravidelných mesačných správach o globálne najrozšírenejších počítačových hrozbách podľa systému ESET ThreatSense.Net® nenastali oproti marcu žiadne výrazné zmeny. Top hrozbou ostal červ Win32/Conficker , keď všetky jeho varianty dosiahli 8,70% zo všetkých hrozieb detegovaných na počítačoch používateľov ESET.

INF/Autorun, ako ESET označuje zmes hrozieb šíriacich sa cez vymeniteľné médiá, dosiahla v apríli 8,55%. Vysoký podiel medzi počítačovými infiltráciami má v apríli aj Win32/PSW.OnLineGames (7,01%). Prvú päťku globálneho rebríčka infiltrácií uzatvára Win32/Agent (3,51%) a rodina trójskych koní často spájaná so spamovacími botnetmi Win32/TrojanDownloader (1,84%). Do tejto rodiny patrí široká paleta infiltrácií aj s účasťou Win32/TrojanDownloader.Wigon a Win32/TrojanDownloader.Swizzor. Vo všeobecnosti sú tieto hrozby spojené so sťahovaním a inštalovaním infikovaných komponentov na počítač.

EURÓPA, BLÍZKY VÝCHOD, AFRIKA (EMEA)

Stredná Európa bola v apríli pod paľbou jedného z členov rodiny Win32/TrojanDownloader. Variant trójskeho koňa Win32/TrojanDownloader.Wigon bol top hrozbou na Slovensku (5,58%), v Českej republike (8,51%) a Maďarsku (6,14%). Používateľov v severnej Európe najčastejšie ohrozoval media trojan WMA/TrojanDownloader.GetCodec.Gen. Vo Švédsku dosiahla táto hrozba podiel 3,68%, v Dánsku 6,79% a v Nórsku 8,82%. Fínsko spolu s krajinami východnej Európy dosiahlo najväčší podiel červa Conficker. Kým vo Fínsku predstavoval podiel nebezpečného červa 8,80%, v Bulharsku 9,59%, v Rumunsku 10,24%, v Rusku to bolo 18,47%, a na Ukrajine 24,63%. Infiltrácie detegované ako Win32/Genetik (nejde o rodinu hrozieb, ale o heuristickú detekciu) boli silno prítomné v Estónsku (4,86%) a Lotyšsku (4,45%), zatiaľ čo v Litve prevládal INF/Autorun (5,56%), podobne ako v Juhoafrickej republike (8,97%) a v Izraeli (4,60%). Tak ako v predchádzajúcom mesiaci, aj v apríli bol top hrozbou vo Veľkej Británii Win32/Toolbar.MyWebSearch (5,79%). V ďalších veľkých európskych krajinách dominovala zmes trójskych koňov vykrádajúcich údaje z online hier Win32/PSW.OnLineGames. Napríklad vo Francúzsku bol podiel tejto hrozby 12,26% a v Poľsku 11,04%.

Zdroj: http://www.eset.sk

 
 
  Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 

  Súvisiace odkazy

· Viac o Bezpečnosť
· Ďalšie články od autora: Frey


Najčítanejší článok na tému Bezpečnosť:
Biometricky chránený USB kľúč s kryptovaním

 

  Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 1

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 

  Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 

 
 
"Vírusové správy za apríl 2009" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
 
 


 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.