portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 3 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 12:45:08 (@531)
Deň: Nedeľa
Týždeň: 11
Dátum: 18. marec
Rok: 2018

Meniny má:

Dnes: Eduard
Zajtra: Jozef
Pozajtra: Víťazoslav

 

 
  Microsoft znižuje cenu konzoly Xbox 360
Publikované: Pondelok, 27.08. 2007 - 17:39:22 Od: Frey
 
 
  Hardware Spoločnosť Microsoft oznámila zníženie ceny systému Xbox 360 v celom európskom regióne. Okrem zľavy sa na pultoch miestnych obchodov objaví aj nová verzia "Elite" s luxusnejším vybavením, ktorá doplní existujúci variant "Premium" a orezanú sadu "Core".

Filozofia niekoľkých cenových verzií podľa vybavenia a priloženého príslušenstva je súčasťou koncepcie spoločnosti, ktorá chce umožniť zážitok z next-gen hrania všetkým zákazníkom. Táto ponuka je veľmi aktuálna predovšetkým pre záver tohto roka, pretože ešte pred Vianocami sa hráči dočkajú vôbec najlepšieho herného line-upu v histórii. Medzi najzaujímavejšími titulmi budú také trháky ako napr. Bioshock, Halo 3, NHL08, FIFA08, Project Gotham Racing 4, Call of Duty 4, Mass Effect či Assassin's Creed. Xbox 360 tak potvrdí svoju pozíciu jednotky medzi next-gen konzolami.

Nové ceny, ako aj dostupnosť variantu "Elite" vstúpia do platnosti 24. augusta 2007 a vzťahujú sa na celú Európu. Štandardná "Premium" verzia s bezdrôtovým ovládačom a 20 GB pevným diskom bude zlacnená o rovných 2 000 Sk. Nová odporúčaná cena sa tak zníži na 12 990 Sk. Pri základnom variante "Core", ktorý je určený predovšetkým začiatočníkom na prvé zoznámenie sa so svetom next-gen hier, dôjde k poklesu ceny o 3 000 Sk na konečných 8 990 Sk. Samostatnú pozornosť si zaslúži exkluzívne prevedenie "Elite", ktoré je okrem vyhotovenia v čiernej farbe obohatené o 120 GB pevný disk a HDMI rozhranie pre pripojenie k televízii. Ide o model určený pre náročných používateľov, ktorí využívajú všetky multimediálne funkcie tejto konzoly. V obchodoch sa bude predávať za 16 990 Sk.

"Sme veľmi radi, že môžeme zákazníkom Xbox 360 ponúknuť za novú, nižšiu cenu," hovorí Chris Lewis, regionálny viceprezident divízie Entertainment & Devices spoločnosti Microsoft. "Podarilo sa nám presadiť koncept rôznych verzií produktu pre rôzne skupiny zákazníkov. Nováčikovia si môžu vyskúšať hry nasledujúcej generácie na verzii Core, pravidelní hráči siahnu po variante Premium a skalní fanúšikovia majú svoj Elite. Vďaka tejto stratégii je naša konzola najpredávanejším systémom na svete, obraty za predaj hier a príslušenstva sú dokonca vyššie ako u obidvoch konkurentov spolu," dodáva Lewis.

O kvalitách systému svedčí skutočnosť, že sa na svojej pôvodnej cene udržal viac ako dva roky, čo je dnes v tomto odvetví úplne mimoriadne. Súčasné zlacnenie má podporiť predaj pred tohtoročnými Vianocami, počas ktorých sa očakáva ďalší nárast zákazníckej základne. Systém Xbox 360 je v Európe mimoriadne úspešný. V minulom roku na túto konzolu pripadlo viac ako 30 % trhu (podľa celkových príjmov), v niektorých krajinách (napr. Veľká Británia, Holandsko či Švédsko) sa podiel vyšplhal až k 50 %. Pre európskych obchodníkov a vývojárov je podstatný tiež fakt, že ide o platformu s najvyšším počtom predaných hier všetkých dôb - ku každej konzole si zákazníci kúpia v priemere 5,5 hry. Pre ilustráciu, po rovnakej dobe na trhu nasledujú v európskom rebríčku na ďalších miestach Game Cube s 5,2 hrami, pôvodný Xbox so 4,3 hrami a Playstation 2 s 3,8 predanými titulmi na jednu konzolu. Najväčšou výhodou systému Xbox 360 je predovšetkým rozsiahle portfólio hier (k dnešnému dňu viac ako 250 titulov) a výborný pomer cena/výkon. Predaj tiež podporuje široká ponuka príslušenstva. Tá bude teraz vďaka uvedeniu verzie "Elite" rozšírená o ďalšie prvky:

 • Xbox 360 120 GB HDD
  Väčší pevný disk bude určený všetkým zákazníkom, ktorým nepostačuje doterajší 20 GB variant. Súčasťou balenia bude tiež špeciálny kábel, pomocou ktorého sa dáta prekopírujú zo starého disku na nový.
 • Xbox 360 bezdrôtový ovládač Black
  Kvalita Xbox 360 bezdrôtového ovládača (ktorý možno využiť aj na hranie na počítači) sa stala povestnou. Český herný magazín Level tento gamepad nazval prívlastkom špičkový, časopis Score ho v recenzii označil ako momentálne vôbec najlepší herný ovládač.
 • Xbox 360 Play & Charge kit Black
  Špeciálny set umožní hráčom dobíjať akumulátor ich gamepadu počas hrania. Balenie obsahuje dobíjací kábel a samotný akumulátor, ktoré budú v čiernom vyhotovení.
 • Xbox 360 nabíjacie batérie Black
  Tento špeciálny akumulátor pre bezdrôtový ovládač umožní hráčom na jedno nabitie hrať až 25 hodín.

Xbox 360Konzola Xbox 360 slúži ako multimediálne centrum domácej zábavy, ktoré okrem hrania ponúka napríklad prehrávanie filmov, počúvanie hudby či prezeranie fotografií. V súčasnej dobe je na konzole Xbox 360 dostupných viac ako 250 hier vo vysokom rozlíšení a samotná konzola bude na konci roka 2007 dostupná takmer v 40 krajinách.

Viac informácií môžete nájsť na http://www.xbox.com/xbox360.

Zdroj: http://www.microsoft.sk

 
 
  Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 

  Súvisiace odkazy

· Viac o Hardware
· Ďalšie články od autora: Frey


Najčítanejší článok na tému Hardware:
Predstavený nový rad notebookov - HP Pavilion

 

  Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 

  Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 

 
 
"Microsoft znižuje cenu konzoly Xbox 360" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
 
 


 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.