portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 7 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 11:42:12 (@445)
Deň: Štvrtok
Týždeň: 33
Dátum: 16. august
Rok: 2018

Meniny má:

Dnes: Leonard
Zajtra: Milica
Pozajtra: Elena/Helena

 

 
  Microsoft Windows Vista dostupná pre domácich užívateľov
Publikované: Streda, 31.01. 2007 - 16:46:15 Od: Frey
 
 
  Firemné informácie Nový operačný systém Windows Vista sa od polnoci 30. januára predáva aj v edíciách pre domácich zákazníkov (Home Basic, Home Premium, Business a Ultimate). Spolu s uvedením tohto systému Microsoft uvoľnil najnovšiu verziu balíka kancelárskych programov - Office 2007. Od tohto dátumu sú tieto produkty dostupné vo viacej než 70-tich krajinách celkom v 18-tich jazykových verziách. České ani slovenské verzie zatiaľ nie sú dostupné. Česká verzia Visty bude dostupná od prvého marca a český Office 2007 od siedmeho februára. Slovenská verzia Visty má byť k dispozícií od 15. 03. 2007. Do konca tohto roku Microsoft plánuje rozšíriť podporu až na 99 jazykov. Zahájenie predaja Windows Vista koncovým zákazníkom podľa očakávania prinesie prudký rozvoj predaja počítačového hardvéru novej generácie, aplikácií i multimediálnych prehrávačov a služieb. Už dnes je na trhu viac než 1,5 milióna zariadení a počítačového príslušenstva, ktoré je možné využívať s Windows Vista. Viac ako 2000 zariadení už získalo označenie Certified for Windows Vista.

Spolu s uvedením nového operačného systému Windows Vista bolo uvedených aj niekoľko noviniek týkajúcich sa tohto systému.

AMD/ATI uvoľnila pre domácich používateľov prvú finálnu verziu svojich ovládačov ATI Catalyst 7.1 pre 32 i 64-bitové Windows Vista. V 32-bitovej verzii prinášajú podporu prehrávania HD-DVD a Blu-ray, zároveň podporujú ako prvé ovládače pre Vistu CrossFire a natívne OpenGL. CrossFire pre využívanie dvoch kariet zatiaľ podporuje len DirectX hry, OpenGL hry pod CrossFire zatiaľ nie sú podporované.

Nero 7 získalo certifikát pre Windows Vista – aplikácie Nero Burning Rom a Nero Express sú prvými napaľovacími programami, ktoré sa môžu pýšiť certifikáciou pre nový operačný systém. Logo Certified for Windows Vista je najvyššie označenie produktu, ktorý znamená vysokú kvalitu a kompatibilitu s Windows Vista.

Pri zakúpení licencie pre najvyššiu verziu systému – Windows Vista Ultimate, automaticky získavate nárok na rôzne doplnky, ktoré Microsoft označuje ako „Ultimate Extras“. Jedná sa vlastne o také plus, ktoré bolo k dispozícií v predchádzajúcich Windows. Tento krát za ne už neplatíte, tieto doplnky máte automaticky predplatené práve tým, že ste si zakúpili edíciu Ultimate. Dňom uvedenia nového systému boli uvoľnené k stiahnutiu prvé Ultimate Extras (ďalšie budú pribúdať). Medzi prvé „Extras“ patria BitLocker and EFS enhancements a Hold Em Poker Game. Okrem týchto doplnkov máte možnosť stiahnuť si celé rady rôznych jazykových balíčkov. Aj toto je jedna z výhod edície Ultimate, ktorá Vám umožňuje inštaláciu a používanie všetkých dostupných Multilingual User Interface (MUI). Čeština ani slovenčina medzi nimi zatiaľ nie sú, budú dostupné až s uvedením lokalizovaných Windows Vista.

Windows Vista 120 dní bez aktivácie?
Áno, je to možné. Stačí pri inštalácií systému nezadať licenčný kľúč a máte 30 dní na aktiváciu. Pokiaľ Vám to nestačí, Microsoft oficiálne umožňuje predĺžiť dobu pre aktiváciu systému až na 120 dní. Predĺženie je jednoduché a nepotrebujete k tomu sťahovať žiaden crack ani nič podobné. Stačí spustiť príkazový riadok s administrátorskými právami a zadať:

slmgr -rearm

a reštartovať systém.

 
 
  Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 

  Súvisiace odkazy

· Viac o Firemné informácie
· Ďalšie články od autora: Frey


Najčítanejší článok na tému Firemné informácie:
Microsoft Windows Vista dostupná pre domácich užívateľov

 

  Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 

  Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 

 
 
"Microsoft Windows Vista dostupná pre domácich užívateľov" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
 
 


 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.