portál Recenzie programov
 
 

  Menu

 Úvodná stránka

 Hlavná ponuka
 Recenzie programov
 Stiahnutia
 Web odkazy
 Príspevky
 Poslať článok
 Diskusné fórum
 Denník
 Témy
 Vaše konto
Prístup vyhradený len pre našich členov Súkromné správy
Prístup vyhradený len pre našich členov Zoznam členov
 Vaše konto
 Doplnky
 Hľadať
 Mapa stránok
Prístup vyhradený len pre našich členov Štatistika
 Ankety
 Informácie
 FAQ
 Doporučte nás
 Napíšte nám
 Web Tools
 Tvorba tlačítka
 Kódy farieb
 HTTP návratové kódy
 Javascript nástroje
 Nuke nástroje
 SEO nástroje
 Zábava
 Hry
 Funvideos
 Fungames
 Sudoku
 

  Reklama

 

  Kto je prítomný

Momentálne je 3 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Prihlásiť/Zaregistrovať sa môžete kliknutím sem.
 

  O dnešnom dni

Čas: 13:09:30 (@548)
Deň: Štvrtok
Týždeň: 12
Dátum: 22. marec
Rok: 2018

Meniny má:

Dnes: Beňadik
Zajtra: Adrián
Pozajtra: Gabriel

 

 
  HP uvádza riešenie pre telekomunikačných operátorov na boj proti zločinu
Publikované: Piatok, 11.05. 2007 - 16:16:30 Od: Frey
 
 
  Hardware Spoločnosť HP uviedla v minulých dňoch nové riešenia uchovávania údajov pre poskytovateľov telekomunikačných služieb. Tie sú priamou odpoveďou na zvýšené požiadavky vlád mnohých krajín sveta, aby sa telekomunikační operátori zapojili do boja proti globálnemu terorizmu, organizovanému zločinu a obchodovaniu s drogami.

Vládne orgány jednotlivých krajín od operátorov požadujú zhromažďovanie a uchovávanie údajov z rozličných zdrojov, akými sú napr. informácie o uskutočnených hovoroch z pevných alebo mobilných sietí, o elektronickej pošte, navštívených internetových stránkach, IP telefónie, odoslaných SMS správach, ba dokonca aj o využívaní jedotlivých funkcií telefónov ako upozornenie na ďalší prichádzajúci hovor, konferenčné hovory alebo presmerovanie hovorov.

Klasický operátor čelí nárokom na ukladanie záznamov o miliónoch uskutočnených telefonických hovorov a transakciách denne. Aj napriek tomu, že pri tom nedochádza k zaznamenávaniu samotného obsahu, objem uchovávaných údajov prekračuje stovky terabajtov ročne. Tento objem je navyše potrebné vynásobiť počtom rokov povinnej archivácie v zmysle miestnych nariadení.

Riešenie HP Data Retention and Guardian ONline (DRAGON) prekračuje hranice konvenčného uchovávania údajov. Jedná sa o komplexné riešenie na uchovávanie masívnych objemov dát o hlasových a dátových transakciách v sieťach tekomunikačných operátorov, ich uchovávanie a spätné sprístupňovanie v takmer reálnom čase. Uvedený systém obsahuje aj robustné bezpečnostné funkcie ochrany osobných údajov.

Systém HP DRAGON v súčasnosti prevádzkuje viacero poskytovateľov telekomunikačných služieb v Taliansku a Turecku. Európska únia už prijala smernicu o zaznamenávaní údajov a 27 členských štátov ju v súčasnosti začleňuje do právneho rámca svojich národných legislatív.

Jednou z prvých spoločností, ktoré v praxi nasadili riešenie HP DRAGON, bola spoločnosť FASTWEB - jeden z najinovatívnejších talianskych poskytovateľov "triple play" služieb (TV, telefón a internet), ktorá ich poskytuje viac ako miliónu koncových zákazníkov a podnikov v tejto krajine.

Riešenie HP DRAGON je založené na 30 ročných skúsenostiach spoločnosti HP v oblasti telekomunikačných sietí a 10 ročných skúsenostiach so zaznamenávaním informácií o uskutočnených telefonických hovoroch.

Architektúra tohto riešenia, ktorá je založená na uznávaných priemyselných štandardoch, prináša vysoký stupeň flexibility a škálovateľnosti umožňujúci zvládanie budúceho rastu objemu údajov a meniacich sa požiadaviek. Táto architektúra bola tiež navrhnutá tak, aby sa integrovala do existujúcich sieťových prostredí, sprostredkovateľských systémov a ďalších obchodných a prevádzkových podporných systémov.

HP DRAGON obsahuje viacvrstvový archív, výkonný vyhľadávací nástroj a prioritizačné nástroje - ktorých kombinácia zabezpečuje rýchle a efektívne poskytovanie požadovaných informácií.

Komplexná ponuka riešení HP DRAGON pozostáva zo širokej škály produktov a služieb, vrátane serverov HP Integrity, HP ProLiant a HP ATCA blade serverov, HP ILM vrstvových riešení ukladania údajov, vrátane HP StorageWorks XP, HP StorageWorks Enterprise Virtual Arrays a nearline a offline produktov ukladania údajov, softvéru HP DRAGON, HP BSS a HP služieb a technickej podpory.

Viac informácií o riešení HP Data Retention and Guardian Online, je možné získať na adrese www.hp.com/go/dragon.

Zdroj: http://www.hp.com

 
 
  Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 

  Súvisiace odkazy

· Viac o Hardware
· Ďalšie články od autora: Frey


Najčítanejší článok na tému Hardware:
Predstavený nový rad notebookov - HP Pavilion

 

  Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 

  Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 

 
 
"HP uvádza riešenie pre telekomunikačných operátorov na boj proti zločinu" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
 
 


 
 
©2006-2010 MS Company - All rights reserved
Všetky logá a ochranné značky na týchto stránkach sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Texty, komentáre a všetko ostatné je majetkom firmy MS Company. Všetky práva vyhradené. Nijaká časť týchto stránok nesmie byť reprodukovaná, ukladaná do informačných systémov ani inak rozširovaná bez predchádzajúceho písomného súhlasu firmy MS Company. Je však dovolené tlačenie textov pre osobnú potrebu.
Optimalizované pre Internet Explorer, rozlíšenie 1024×768 pixelov.  Powered by UNITED-NUKE.