portál Recenzie programov

ESET vydal beta verziu ESET Mobile Antivirus pre Symbian
Publikované: Friday, 16.10. 2009 - 13:26:57
Vec: Firemné informácie


ESET, tvorca bezpečnostného softvéru pre ochranu voči všetkým, aj novovzniknutým počítačovým hrozbám, poskytol dnes do verejného testovania beta verziu ESET Mobile Antivirus pre operačný systém Symbian. Verzia má byť testovaná na základnú funkčnosť, t.j. testovaním má prejsť skenovanie (on-demand aj on-access), heuristika, updaty, logy aj aktivácia.

Kľúčové vlastnosti ESET Mobile Antivirus pre Symbian

Proaktívna detekcia
Optimalizovaná heuristika pre použitie na mobilných zariadeniach s operačným systémom Symbian zaručuje ochranu pred aktuálnymi i budúcimi hrozbami.

Karanténa
ESET Mobile Antivirus for Symbian - beta verzia umožňuje výber medzi priamym mazaním infiltrácií a ich presúvaním do karantény, kde už nepredstavujú riziko pre systém. Súbory v karanténe môže používateľ definitívne zmazať alebo obnoviť.

Rozšírené možnosti skenovania
Produkt ponúka skenovanie a čistenie integrovanej pamäte ako aj meniteľných pamäťových kariet. Naviac je možné skontrolovať aj procesy bežiace v pamäti. Kontrola súborov prichádzajúcich a odchádzajúcich prostredníctvom bezdrôtových pripojení je samozrejmosťou. Unikátna je možnosť kontroly obsahu komprimovaných archívov. Hĺbka tejto kontroly je dokonca nastaviteľná až v štyroch stupňoch.

Logy a štatistiky
Poskytujú informácie o kontrole mobilného zariadenia, ako aj o stave databázy v kompaktnej a jednoduchej forme. Zahrnutá je aj možnosť nastaviť dĺžku histórie starších logov a informatívne štatistiky o on-access kontrole.

Automatické aktualizácie
Zaručujú ochranu aj voči najnovším bezpečnostným rizikám. Produkt preveruje aktuálnosť databázy, pričom používateľ má možnosť nastaviť si pravidelné aktualizácie v časových limitoch (týždeň, mesiac).

Používateľské rozhranie
Jednoduché a intuitívne užívateľské rozhranie, ktorého logika je totožná s logikou ovládania samotného operačného systému.

Produkt ESET Mobile Antivirus je určený pre operačné systémy Symbian S60 3rd Edition FP1 alebo FP2 a pre Symbian S60 5th Edition. Beta verziu programu si môžete bezplatne stiahnúť na stránkach výrobcu.

Zdroj: http://www.eset.skTento článok si môžete prečítať na webe portál Recenzie programov
http://www.recenzie.com

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.recenzie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=142